Розвиток правової мережі для захисту прав людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, представників ключових спільнот ЛЖВ та осіб, хворих на туберкульоз
Проект:
Розвиток правової мережі для захисту прав людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, представників ключових спільнот ЛЖВ та осіб, хворих на туберкульоз
Період:
2018-2019 роки
Географія проекту:
Усі області України (крім тимчасово окупованої та неконтрольованої території України)
Донор:
Глобальний фонд для боротьби з СНІДом, туберкульозом та малярією в рамках реалізації проекту «Посилення впливу на зменшення тягаря туберкульозу через створення універсального доступу до своєчасної та якісної діагностики та лікування, збільшення обсягів профілактики, діагностики та лікування ВІЛ, що спираються на доказову базу, побудова життєздатних та стійких систем для здоров’я»
Цілі проекту:
- Створити успішні судові та досудові прецеденти юридичного захисту прав осіб, віднесених до цільової групи.
- Впровадити сучасні технології для інформування клієнтів цільових груп про правову допомогу шляхом долучення до розробки ІТ-рішення для ПК та мобільних пристроїв в частині наповнення контенту.
- Надати юридичну підтримку та адвокаційний супровід у просуванні законодавчих змін у сфері забезпечення та дотримання прав осіб, віднесених до цільової групи.
- Підвищити ефективність та дієвість механізмів юридичного захисту прав осіб, віднесених до цільової групи.
- Привернути увагу ЗМІ до проблеми порушення прав осіб, віднесених до цільової групи, та механізмів підвищення рівня захисту їх прав.
Основні активності:
- Юридичний супровід стратегічних та досудовий кейсів щодо захисту прав осіб, віднесених до цільової групи, а саме: людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, людей, які хворі на туберкульоз, представників ключових спільнот, уразливих до ВІЛ (люди, які вживають ін’єкційні наркотики (надалі – ЛВІН) або перебувають у програмі ЗПТ; секс працівники; чоловіки, які мають секс з чоловіками та трансгендери; засуджені та колишні ув’язненні).
- Впровадження сучасних технологій для отримання правової допомоги та інформування клієнтів, що належать до цільових груп, у вигляді чат-боту з надання юридичних консультацій.
- Надання юридичної підтримки та адвокаційного супроводу у просуванні законодавчих змін у сфері забезпечення та дотримання прав осіб, віднесених до цільової групи.
- Висвітлення у ЗМІ до проблеми порушення прав осіб, віднесених до цільової групи, та механізмів підвищення рівня захисту їх прав.
Впроваджує в Україні:
Громадська спілка «Українська Гельсінська спілка з прав людини»
Безоплатну правову допомогу люди, що живуть з ВІЛ/СНІД, уразливі до зараження ВІЛ та хворі на туберкульоз можуть отримати у мережі громадських приймалень Української Гельсінської спілки у 13 містах України.
Інформація про приймальні, що надають юридичну допомогу можна отримати тут.