До всіх новин

Проект USAID HealthLink

Проект: Проект HealthLink: “Прискорення зусиль з протидії ВІЛ/СНІДу в Україні” впроваджується у 12 регіонах України з жовтня 2017 року

Період: 2017 – 2022 рр

Країни-учасниці: Україна (Донецька, Дніпропетровська, Запорізька, Кіровоградська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Херсонська,Черкаська, Чернігівська, Київська області та м. Київ)

Бюджет: 22 000 000 доларів США

Донор: USAID (Агентство США з міжнародного розвитку)

Впроваджує в Україні: БО “100% ЖИТТЯ” (БО “Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД” у партнерстві з МБФ “Альянс громадського здоров’я

Партнери проекту: МОЗ України, Центр громадського здоров’я МОЗ, регіональні департаменти та управління охорони здоров’я, заклади охорони здоров’я, НУО, громадські організації

Проект HealthLink покликаний прискорити процес подолання епідемії ВІЛ-інфекції в Україні через можливість швидко і безпечно пройти тест на ВІЛ і почати лікування.

Мета проекту – покращити доступ людей, які живуть з ВІЛ, та людей, які мають високі ризики бути інфікованими, до якісних послуг з профілактики та лікування інфекції  та якісного медико-санітарного супроводу, а також зменшення стигми і дискримінації до людей, які живуть з ВІЛ з боку медичних працівників. У перекладі з англійської це слово буквально означає «лінк (зв’язок) із здоров’ям».

HealthLink – це п’ятирічний проект, який реалізується протягом 2017-2022 років в 12 регіонах України, які найбільше охоплені епідемією ВІЛ: Дніпропетровська, Кіровоградська, Запорізька, Донецька, Одеська, Чернігівська, Полтавська, Черкаська, Херсонська, Миколаївська, Київська область та місто Київ. Участь у реалізації HealthLink беруть неурядові організації, що пройшли конкурсний відбір.

 

Цільові групи проекту:

  • люди, які живуть з ВІЛ (ЛЖВ) та їх статеві партнери
  • представники уразливих до епідемії груп
  • медичні працівники
  • представники влади на національному та регіональному рівні
  • громадські організації та пацієнтські спільноти, що діють у сфері протидії ВІЛ та\або ТБ
  • загальне населення

 

Проект реалізується за трьома напрямами:

  • сервісні послуги для клієнтів
  • активності з адвокації, що запроваджуються на національному та регіональному рівнях
  • комунікаційна кампанія, спрямована на підвищення попиту на послуги з тестування на ВІЛ.

Комплекс цих дій забезпечить створення умов для сталого надання сервісів і послуг пацієнтам за фінансової підтримки держави та у партнерстві з громадським сектором.

 

Протягом 2018 року

  • 220 медичних закладів було залучено у проект, 4 500 лікарів пройшли навчання, проведено 177 тренінгів для медичних працівників.
  • Проадвакатовано прийняття нового протоколу з тестування на ВІЛ згідно останніх рекомендацій ВООЗ
  • Розроблено та проведено освітній курс для громадських активістів спільно з Українським Католицьким Університетом
  • Підтримка розробки електронної системи eHealthзабезпечення стабільності  автентифікації пацієнтів за допомогою SMS. Як результат – 16 мільйонів пацієнтів зареєстровано за 4 місяці старту компанії.

 

Протягом року для подолання епідемії було спрямовано  39 689 315 грн до 12 регіонів. Найбільше фінансування направлено у Дніпропетровську область  – 10 037 655 млн, м. Київ – 6 228 347 та Одеську область – 5 085 527 та Донецьку область – 4 815 058 як найбільш уражені епідемією регіони

 

Протягом 2019 року

231 975 людей протестовано на ВІЛ швидкими тестами

5 575 виявлено нові випадки ВІЛ+ статусу

3 827 людей розпочали прийом АРТ

 

У 2019 кожен 3-й нововиявлений українець з ВІЛ — в рамках проекту HealthLink

ичних закладів

більше 7500 лікарів пройшли навчання з питань зменшення стигми та дискримінації та використання швидких тестів

близько 300 соціальних працівників задіяно у проекті

близько 8 млн доларів  розподілено серед 12 регіонів за 2 роки проекту

 

Протягом 2020 року

За три роки проєкту HealthLink протестовано півмільйона людей!

Близько 9 млн доларів  розподілено серед 12 регіонів.

 

247 310 людей протестовано на ВІЛ

5 397 виявлено нові випадки ВІЛ+ статусу

4   828 людей розпочали прийом АРТ

  • Тестування здійснюється на всіх ланках медичної допомоги. Кожен тип закладу працює за окремим маршрутом пацієнта, який дозволяє проводити тестування та доведення до лікування в найбільш ефективний спосіб
  •  Більше 300 медичних закладів
  • Близько 3 000 медичних працівників пройшли навчання з питань зменшення стигми та дискримінації; консультування та тестування на ВІЛ та гепатит С швидкими тестами; з питань індексного тестування

    Близько 300 соціальних працівників задіяно у проєкті

 

Інновації 

  • Запуск менторської програми з комунікацій для 27 регіональних організацій-партнерів
  • prozdorovia.in.ua — новий функціонал для першого україномовного сайту з ключовою інформацією про ВІЛ та громадське здоров’я.
  • Запущено функцію замовлення безкоштовного орального тесту на ВІЛ додому за результатами скринінгової анкети на визначення ризику інфікування ВІЛ.

    Сайт також містить найбільшу карту пунктів тестування.

  • Проведено четверту хвилю дослідження «Індекс стигми людей, які живуть з ВІЛ, в Україні (2020)»      
  • Дві креативні діджитал-кампанії для популяризації тестування на ВІЛ серед пріоритетних цільових аудиторій

      Гетеросексуальні чоловіки віком 35+ років

      Чоловіки, які мають сексі з чоловіками

 

! Близько 3 000 людей протестувались оральними тестами на ВІЛ, здійснивши замовлення на сайті prozdorovia.in.ua.

! 5 мільйонів людей охоплено інформаційними повідомленнями.

! За 3 місяці близько 60 000 людей подивились відеоролики, створені для діджитал-кампанії для цільової аудиторії ЧСЧ із запрошенням до тестування на ВІЛ.

 

Проект HealthLink  є одним із елементів медичної реформи, запускає нову модель допомоги пацієнтам, змінюючи при цьому роль самих лікарів в боротьбі з епідемією ВІЛ в Україні. Тепер через сімейних лікарів та лікарів стаціонарів можна буде отримати послугу тестування на наявність ВІЛ швидкими тестами.

Проект розрахований на широкі верстви населення, щоб виявити максимальну кількість ЛЖВ. Однак окремим фокусом є статеві партнери ЛЖВ та представники груп ризику. Концепція надання послуг впроваджується силами рівних, тому регіональні кейс-менеджери відбиралися на основі їх здатності працювати з певними цільовими групами.

Провідними партнерами проекту в регіонах є представники ключових спільнот: ЛГБТ, працівників комерційного сексу, споживачів ін’єкційних наркотиків. Їх розвиток і посилення є основним фактором стабільності реалізації проекту.

Більше про проект на сайті Центру громадського здоров’я МОЗ України

Новини проекту на сторінці  Фейсбук Проект USAID HealthLink

 

  • 3495
  • 2
Поділитись