До всіх новин

Жінки і ВІЛ: проект «Киянка +» відкриває двері для нових учасниць

Стартував новий проект для жінок, які живуть з ВІЛ: «Впровадження моделі підтримки та наснаження жінок, які живуть з ВІЛ для протидії насильству та стигмі, розвиток потенціалу спільноти в м. Києві», реалізується БО «Позитивні жінки». 

В рамках проекту жінки, які дізналися про свій статус, можуть отримати всю необхідну інформацію про захворювання  та знайти всебічну підтримку та спілкування у форматі «рівна-рівній».  

Координаторка проекту – Віра Варига, наголошує: «Ми єдині в Україні, хто працює окремо з жінками, яких торкнулася проблема ВІЛ, використовуючи гендерно-чутливий підхід у наданні широкого спектра послуг». 

Наразі послуги надаються у трьох напрямках: 

 

  1. Послуги спрямовані на подолання самостигми та прийняття свого ВІЛ-статусу
  2. Послуги з профілактики та подолання наслідків насильства
  3. Послуги з розвитку активізму та втілення ініціатив.

В рамках проекту учасницям допомагають долати внутрішні страхи та переживання, боротися зі самостигмою, працювати з підняттям самооцінки, прийняти себе в новому статусі та усвідомити, що ВІЛ   звичайна хвороба, яку можна контролювати. 

 

Група взаємопідтримки «Киянка+» створена у 2014 році, на сьогодні багато жінок, які отримували допомогу та підтримку, прийняли свій статус та розділяють цінності, мету та цілі БО «Позитивні жінки», вносять свій вклад в розвиток групи «Киянка+», ініціюють, беруть участь у акціях та інше.

 

Бар’єром на шляху прийняття свого нового статусу більшості жінок заважає насильство, з яким вони зустрічаються у буденному житті. Через відсутність підтримки, незнання своїх прав, страх і самозвинувачення жінки, які живуть з ВІЛ  закриваються у собі, нібито захищаючись таким чином від навколишнього світу. Якщо зверху на цю лавину падає будь-який прояв насильства, ноша стає справді нестерпною. В такому випадку на допомогу приходить: мультидисциплінарна команда фахівців проекту, підтримка від інших учасниць «Киянка+».

 

«Родзинкою» нашою є «Школа життя з ВІЛ», яка складається з серії майстер-класів на різні тематики та допомагає учасницям швидше прийняти статус, вчить як жити з ВІЛ, як розповісти рідним, оточенню, лікарям, чоловікові чи сексуальному партнеру. Тут жінки отримують найнеобхіднішу інформацію, яку можна буде використовувати у різних сферах життя, що полегшує прийняття ними свого статусу, і дуже часто, вони починають по-новому, більш позитивно, а іноді й більш відповідально ставитися до свого життя. Вони  цінують його! Знаходять сили і внутрішні ресурси для відновлення або побудови нових безпечних відносин з чоловіками, на основі поваги та рівності», — відзначають в БО «Позитивні жінки»

 

Для того щоб жінка почувала себе добре, мала гарне здоров’я, могла реалізовуватися і просто щасливо жила – їй потрібно навчитися жити з ВІЛ, прийняти діагноз, почувати себе достойно і на рівні з усіма. 

 

Телефони Гарячої лінії: 067-239-69-36; 067-323-31-36

 

Діяльність проводиться в рамках проекту ВІЛ «Впровадження моделі підтримки та наснаження жінок, які живуть з ВІЛ для протидії насильству та стигмі, розвиток потенціалу спільноти в м. Києві», за фінансової підтримки AIDS Healthcare Foundation, у партнерстві з AHF-Ukraine.

Група «Киянка+» створена у 2014 році за підтримки наших партнерів «100% життя. Київський регіон» та «МБФ “СНІД Фонд Схід-Захід”.

  • 1271
  • 0
Поділитись