До всіх новин

Україна перейшла на держфінансування ЗПТ

 

У жовтні 2017 року перші шість областей України отримали ліки замісної-підтримуючої терапії (ЗПТ), які були закуплені виключно за державний бюджет.

“Півтора року Мережа за підтримки Центру громадського здоров’я боролася за те, щоб гроші на ЗПТ виділялися з держбюджету — незважаючи на весь скепсис, з яким ми стикалися весь цей час, — підкреслює директор із політики та адвокації Мережі Сергій Дмитрієв. — Але ми домоглися 100% переходу на державне фінансування, що забезпечить безперервність і стійкість послуг в програмах ЗПТ “

Після того, як препарати, придбані на кошти Глобального фонду, закончаться, все області повністю перейдуть на програми ЗПТ, що фінансуються державою.

Довідка: Замісна підтримувальна терапія (ЗПТ) — це лікування наркозалежності за допомогою спеціальних препаратів. Під час ЗПТ лікарі призначають медикаменти, які допомагають уникнути синдрому відміни, дозволяють відмовитися від вживання нелегальних наркотиків і в цілому поліпшити стан здоров’я. В Україні для ЗПТ застосовуються дві діючі речовини: метадон і бупренорфін. Препарат приймається виключно перорально та на відміну від нелегальних опіатів, не містить шкідливих домішок і точно дозований.

 

 

  • 2356
  • 0
Поділитись