До всіх новин

Найбільш масштабний в Україні проєкт у сфері охорони здоров’я для американського уряду: що вдалось досягнути впродовж 4 місяців повномасштабної війни?

Війна не лише приносить втрати й ушкодження, а й змушує нас блискавично реагувати на нові потреби і винаходити ефективні способи роботи в особливо складних умовах. Проєкт HealthLink “Прискорення зусиль з протидії ВІЛ/СНІДу в Україні” впроваджується з жовтня 2017 року у 12 регіонах України і здійснює безпрецедентний вплив на протидію ВІЛ-інфекції на національному рівні: кожен третій нововиявлений в Україні проходив тестування в рамках проєкту. HealthLink є найбільшим проєктом з тестування на ВІЛ з унікальними масштабом, ефективністю, досягненнями на національному і регіональному рівняхохоплює понад 350 закладів охорони здоров’я, 27 неурядових організацій (НУО) і щонайменше 2 тисячі спеціалістів щороку

 

Після того як 24 лютого росія розпочала повномасштабне вторгнення до України по всій довжині спільного кордону і з території Білорусі, більше третини українців та українок були вимушені покинути свої домівки. На сьогодні це найбільша криза переміщення людей у світі, адже згідно офіційних даних маємо не лише ~9 млн біженців і ~6.3 млн вимушено переселених осіб (ВПО), а й ~15.7 млн людей в Україні, що потребують допомоги.

 

Гуманітарна ситуація по всій Україні є тривожною і продовжує стрімко погіршуватись. Цивільні мешканці в низці населених пунктів позбавлені доступу до води, електрики, санітарії, медичної допомоги та живуть в умовах постійних бойових зіткнень і бомбардувань, без гарантій безпечної евакуації. Проблеми безпеки, обмежена мобільність, порушені ланцюги постачань і масове переміщення людей безпосередньо впливають на сферу охорони здоров’я. Вже ~12.1 млн людей потребують медичної допомоги. Від збройних атак постійно страждають заклади охорони здоров’я (ЗОЗи), медичний транспорт, склади, і що найважливіше – персонал і пацієнти, які часто абсолютно позбавлені можливості отримати невідкладну допомогу.

 

Завдано шкоди, зокрема, і партнерським інституаціям, на базі яких реалізовується HealthLink: пошкоджено офіси 3 проєктних НУО  і ~7% ЗОЗів, ще ~10% ЗОЗів опинились в окупаці. Але в часі війни команді HealthLink вдається налагоджувати діяльність в нових умовах:

 

З якими викликами зіткнулись проєктні ЗОЗи та ВІЛ-сервісні організації, як вдається налагоджувати поставки медичних препаратів та як БО “100% життя” допомагає українцям під час війни читайте  у звіті.

 

Проект Healthlink: “Прискорення зусиль з протидії ВІЛ/СНІДу в Україні” впроваджується впродовж 2017-2022 років у 12 найбільш уражених епідемією ВІЛ регіонах України: Донецька, Дніпропетровська, Запорізька, Кіровоградська, Київська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Херсонська, Черкаська, Чернігівська області та м.Київ. Метою проекту є покращення доступу людей, які живуть з ВІЛ, і представників ключових груп до якісних послуг з тестування, профілактики і лікування ВІЛ.  Реалізується БО “100% Життя” у партнерстві з МБФ “Альянс громадського здоров’я” за фінансової підтримки USAID.
  • 985
  • 0
Поділитись