До всіх новин

Провідні організації ВЕЦА обговорили зміст спільної заявки ГФ

 

19-20 лютого 2018 у Мінську (Білорусь) відбулася зустріч для обговорення пріоритетів програми для регіонального конкурсу ГФ спрямованого на досягнення стійкості ВІЛ-послуг для ключових груп в регіоні ВЕЦА.

Учасниками зустрічі стали представники СКК країн регіону, представники ключових груп і організацій громадянського суспільства, державних структур, регіональні мережі ключових груп, міжнародні технічні партнери.

На зустрічі обговорювалися пріоритети,  що ляжуть в основу подається многострановой заявки; також обговорювалися плани інших консорціумів з пострадянського регіону і південно-східної Європи.

«Пріоритетом цієї програми є результат — перехід на національне фінансування і системне розширення доступу до послуг. Ми знаємо, як це зробити, — каже Дмитро Шерембей з Всеукраїнської Мережі ЛЖВ. — Після того, як ми здійснили передачу ключових програм державі в Україні, ми почали успішно працювати в ряді країн регіону ВЕЦА для підтримки таких процесів».

«Для нас цікаві і актуальні напрямки пропонованої програми, — ділиться Ірина Новик з білоруського Республіканського науково-практичного центру медичних технологій, інформатизації, управління та економіки охорони здоров’я. — Питання переходу і стійкості зараз найнагальніші. Білорусі є чим поділитися, і ми розраховуємо на ефективний обмін досвідом з колегами з інших країн».

Нурали Аманжолов з Центральноазіатської асоціації ЛЖВ вважає партнерство найсильнішим в регіоні для реалізації завдань щодо оптимізації схем і цін АРТ, які можуть зробити істотний вплив на охоплення програм в регіоні ВЕЦА і вплинути на каскад з ВІЛ.

«Дуже важливо для трансгендерної спільноти регіону Східної Європи та Центральної Азії бути інтегрованою в регіональний діалог. У перший раз в нашому регіоні визнається важливість специфічних і чутливих послуг для трансгендерів. Я впевнена, що цей діалог буде новою відправною точкою для розвитку програм для нашої спільноти, — зазначила Анжеліка Волконська з ініціативної групи HelpTG ».

Андрій Клепіков з Альянсу громадського здоров’я зазначив широке коло людей, які взяли участь в обговоренні планів і подякував за цінні поради щодо вдосконалення програми. Концепція програми буде представлена ​​в країнових діалогах і відкрита для коментарів до початку березня 2018 року.

У зустрічі брали участь Альянс громадського здоров’я, Всеукраїнська Мережа ЛЖВ, Казахстанський союз ЛЖВ, Центральноазіатська асоціація ЛЖВ, Євразійська мережа здоров’я ключових груп, Євразійська Асоціація Зменшення Шкоди, TB People, Білоруська ініціативна група HelpTG, Грузинська мережу зниження шкоди, ITPC.ru, Євразійська мережа чоловічого здоров’я, UNAIDS Білорусь, Білоруський республіканський науково-практичний центр медичних технологій, інформатизації, управління та економіки охорони здоров’я, Секретаріат СКК Узбекистану, Молдавська «Пози тивная ініціатива », Киргизька Асоціація програм зменшення шкоди« Партнерська мережа », I + Solutions.

 

  • 1683
  • 0
Поділитись