До всіх новин

Важливо! Українські пацієнти отримають доступні сучасні ліки

Дворічні переговори і судові тяжби Всеукраїнської мережі ЛЖВ з фармацевтичною компанією Гілеад закінчилися важливою новиною! Компанія Гілеад офіційно підтвердила відмову від патентної монополії на препарати для лікування гепатиту Б і С – софосбувіра, ледіпасвіра, велпатасвіра; і для лікування ВІЛ: тенофовіру алафенаміду, елвітегравіру, кобіцістату.

“Це важлива новина не тільки для Всеукраїнської Мережі ЛЖВ, але в першу чергу для українських пацієнтів, — підкреслює директор з політики та адвокації Мережі Сергій Дмитрієв. — Завдяки відповідальному  та дуже своєчасному рішенню компанії Гілеад,  ліки стануть доступнішими, а значить ми станемо ближче до зупинки епідемій в країні!”

Протягом двох років Мережа ЛЖВ вела активну роботу з протидії встановленню монополії Гілеада в Україні за підтримки Міжнародний фонд “Відродження” та International Treatment Preparedness Coalition шляхом:

1) подання кількох патентних опозицій проти патентних заявок Гілеада на софосбувір в Укрпатенті. 6 липня 2017 року Укрпатент остаточно відмовив в основний блокує заявці на патент на софосбувір в Україні;

2) у вересні відбулося перше слухання за позовом Мережі по визнанню патенту Гілеада на ТАФ в Україні недійсним.

Мережа звернулася до компанії Гілеад із запитом щодо деталей майбутніх ліцензій і отримала офіційну відповідь, що за умовами майбутніх ліцензій буде можливість поставляти генерики даних ліків від 11 виробників-субліцензіатів Гілеада. Ця кількість виробників дозволить створити здорову конкуренцію на ринку і знизити ціну на ліки. Також за даними препаратів буде можливість здійснювати пряму закупівлю препаратів з-за кордону.

 

  • 1547
  • 0
Поділитись