До всіх новин

Пацієнти продовжать безперервне лікування ВІЛ

 

Пацієнти продовжать безперервне лікування ВІЛ

Дитячий фонду ООН (ЮНІСЕФ) здійснив перші поставки 6 із 22 препаратів антиретровірусної терапіїв рамках договору з Міністерством охорони здоров’я. Ліками для хворих на ВІЛ/СНІД будуть забезпечені понад 45 000 пацієнтів, що дозволить їм не переривати лікування.

Крім того, вперше вдалося закупити педіатричні форми препаратів для 3000 дітей.

Завдяки закупівлі АРВ терапії через ЮНІСЕФ вдалося отримати ліки за найнижчу ціну на глобальному ринку. Якщо б ці ліки у такій самій кількості були закуплені у 2013 році, Україні вдолося б зекономити понад три мільйони доларів США. Порівняно з 2014 роком 14 з 23 АРВ препаратів було б закуплено дешевше.

«Закупівля ліків через міжнародні організації – це важлива подія, оскільки Україна вперше скористалася цим прозорим та відкритим механізмом. Він дозволив уникнути корупційних схем, закупити ліки та вакцини за найнижчою ціною на глобальному ринку. Сьогодні перші ліки для хворих на ВІЛ/СНІД та вакцини вже знаходяться в Україні та найближчим часом будуть доставлені в регіони для використання», – зазначив Ігор Перегінець, заступник Міністра охорони здоров’я України.

«Перші поставки життєво необхідних АРВ препаратів в рамках державної закупівлі 2015 року через ЮНІСЕФ вже прибули в Україну. Окрім економії бюджетних коштів, ЮНІСЕФ інвестує понад 360,000 доларів США своїх ресурсів на підтримку логістики по Україні» – сказала Джоанна Барберіс, Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні.

Нагадаємо, що Мережа ЛЖВ активно виступала за передачу закупівель життєво важливих препаратів міжнародним організаціям. Понад 90 країн світу закуповують АРВ-препарати через ЮНІСЕФ. Усі ці препарати прекваліфіковані ВООЗ.

 

  • 1134
  • 0
Поділитись