До всіх новин

Напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом українців закликали відмовитися від дитячої поведінки пройти тестування на ВІЛ

Обміняти дитячу соску на експрес-тест на ВІЛ закликали українців в ході акції «Не будь дитиною. Пройди тест на ВІЛ». Напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, активісти звернулись до всіх українців із закликом змінити «дитячу» поведінку по відношенню до свого здоров’я на «дорослу й свідому» та дізнатися свій ВІЛ статус.

Наступного року в Україні буде більше мільйона тестів на ВІЛ. Тож не вагайтесь отримати безкоштовне тестування у свого сімейного лікаря. А поки, традиційно можна здати експрес-тест на ВІЛ в пунктах тестування, або оцінити власні ризики онлайн за допомогою інноваційного додатку HIV TEST, розробленого БО “100% Життя”. Головне варто зрозуміти, що тестування на ВІЛ – це відповідальний вибір дорослої людини. Тому, давайте дорослішати і не прикидатися дітьми, які не несуть відповідальність за свої вчинки. Здайте тест, дізнайтесь свій статус і живіть повним життям», – каже Дмитро Шерембей, Голова  БО «100% Життя» та організатор акції.

Сьогодні, кожен другий ВІЛ-інфікований українець не знає про свій статус. Більш ніж 50% осіб віком від 15 років виявляються вперше на 3 та 4 клінічних стадіях ВІЛ-інфекції, коли стан здоров’я вже незадовільний.  Вчасне тестування може виправити цю ситуацію та врятувати життя. ВІЛ давно перестав бути проблемою лише уразливих груп. Сьогодні основний шлях передачі вірусу – незахищені статеві контакти.

«Сьогодні в Україні 40% оцінного числа людей, що живуть з ВІЛ отримують лікування. Це один з найвищих показників в регіоні, але це одночасно рівно половина шляху до мети, яку країна повинна досягти до 2020 року. Єдиний ключ до вирішення цього завдання – тестування. Тому глобальний і національний заклики до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом збігаються як ніколи раніше:  Знай свій ВІЛ статус. Пройди тест на ВІЛ», – Директор ЮНЕЙДС в Україні Роман Гайлевич.

За період 1987- жовтень 2018 рр. в Україні офіційно зареєстровано 330 415 випадків ВІЛ-інфекції серед громадян України, у тому числі 109 437 випадків захворювання на СНІД та 47 646 випадків смерті від захворювань, зумовлених СНІДом (Дані Статистичної довідки ВІЛ/СНІД, Центр громадського здоров’я). У жовтні 2018 року в Україні офіційно зареєстровано 1 383 нові випадки ВІЛ-інфекції. У світі з ВІЛ інфекцією живе близько 37 мільйонів людей.

«30 років тому почути «У вас СНІД» означало кінець. У 2018 році в Україні є достатня кількість препаратів антиретровірусної терапії для лікування ВІЛ. Розпочати прийом цих ліків може кожен, кому встановлюють діагноз ВІЛ. За останні 5 років ціна курсу АРТ зменшилася вдвічі, а термін призначення лікування після постановки діагнозу скорочено до 15 днів замість року, – говорить директор Центру громадського здоров’я МОЗ Володимир Курпіта. – Однак залишається одне «але»: більше 40% людей, які живуть з ВІЛ в Україні не знають про свій статус. Саме тому наступний рік Центр громадського здоров’я хоче оголосити «Роком тестування на ВІЛ», щоб якомога більше медиків та пацієнтів долучалися до тестування, дізнавалися про свій статус та розпочинали лікування. Завдяки консолідованій позиції Міністерства охорони здоров’я, неурядових та міжнародних організацій, медичної спільноти зараз у нас є всі можливості, щоб подолати епідемію разом»

Одним з лідерів за поширеністю інфекції в Україні є Київ. Боротьба з ВІЛ – один з основних напрямів роботи медичної галузі столиці. З моменту підписання Паризької декларації місто спільно з громадськими організаціями зробили чимало для досягнення заявлених цільових показників «90-90-90».

«Ми змінили підходи до організації надання медичної допомоги, зробили їх більш ефективними, гнучкими та направленими на задоволення потреб пацієнтів. Усі зміни в забезпеченні надання медичної допомоги ВІЛ-інфікованим пацієнтам ґрунтуються на сучасних принципах організації надання медичної допомоги та повністю відповідають контексту реформи – децентралізація надання медичної допомоги та наближення її до пацієнта. Ми максимально наблизили послугу з тестування на ВІЛ до людей. Сьогодні пройти тестування можна в 28 центрах первинної медико-санітарної допомоги, 11 консультативно-діагностичних центрах, що розташовані в усіх 10 районах міста та під час перебування на стаціонарному лікуванні в 17 міських клінічних лікарнях. На цьому місто не зупиниться, і буде й надалі працювати над досягненням цілей 90-90-90,» – коментує ситуацію перший заступник Голови КМДА Микола Поворозник.

«Здати тест на ВІЛ – це вчинок дорослої людини незалежно від віку, так як будь-який діагноз це ще не вирок, а всього лише інструкція до того, як жити далі. І це вибір про те, чи хочеш ти інструкцію, або згоден жити навпомацки»  – говорить директор Фонду Олени Пінчук Ольга Руднєва

Донести заклик  до людей щодо тестування допоможе соціальна кампанія, яка розпочалась по всій Україні. Молоді обличчя, розміщені на зовнішніх носіях, закликатимуть українців до тестування. А 1 грудня на найбільшому фасаді в Європі – ТРЦ «Гулівер» засяє неонова реклама, яка також нагадає про необхідність тестування на ВІЛ.

Контакти для ЗМІ:

Анастасія Бондарчук 097 394 49 56, a.bondarchuk@prhouse.com.ua

Дарія Коваленко 0954196798, d.kovalenko@prhouse.com.ua

Про БО «100% Життя»:

БО «100% Життя» (раніше Мережа ЛЖВ) — найбільша пацієнтська організація в Україні, місія якої  – боротьба за Життя. Мережа працює з пацієнтами та для пацієнтів, в тому числі представляючи інтереси людей, які живуть з ВІЛ, в 25 регіонах України .

Детальніше на сайті:  http://network.org.ua/ або на сторінці Фейсбук https://www.facebook.com/All.Ukrainian.Network.of.PLWH

  • 1288
  • 0
Поділитись