До всіх новин

МОЗ, Мережа і TI Україна створили проектний офіс eHealth

16 лютого 2017 стартує проектний офіс електронної системи охорони здоров’я (eHealth). Його створення і організація роботи довірені Мережі та Transparency International Ukraine. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк, відповідальний за реформи в сфері охорони здоров’я, серед їншого й за впровадження eHealth.

“Ми вдячні всім нашим партнерам і соратникам, всім, хто вірив в необхідність eHealth для української системи охорони здоров’я, — підкреслює юрисконсульт Олег Свєнтух, який виступає координатором проекту eHealth від Мережі. — Ми впевнені, зараз розробка програмного забезпечення піде семимильними кроками, і вже незабаром можна буде побачити перші результати”

Ще у вересні 2016 року ініціативна група, в яку входили Мережа та TI Україна звернулися в МОЗ України з пропозицією ініціювати роботу по впровадженню eHealth в рамках реформи системи охорони здоров’я. З цією метою була створена відкрита ініціатива, до якої долучилося більше ста учасників від громадськості, страхового бізнесу і IT, підписані два меморандуми та створено Координаційну раду при МОЗ України. Відкрита ініціатива проробила величезну роботу з напрацювання первинних матеріалів і визначенням принципів подальшої розробки.

Зараз починається наступний етап — початок роботи проектного офісу eHealth. Він створюється на принципах першочерговим захисту інтересів громадськості та пацієнтів, а також активного залучення експертів, розробників IT-систем, представників громадськості та бізнесу, а також галузевих об’єднань і асоціацій. Програмний продукт, розробка якого координуватиметься проектним офісом, буде зроблений на умовах відкритості, прозорості та повної відмови від прав на продукт на користь держави.

Наразі ми закликаємо всіх представників громадської ініціативи, фахівців і представників бізнесу приєднатися до професійних консультацій та рекомендацій по створенню програмного продукту.

 

  • 1306
  • 0
Поділитись