До всіх новин

«100% ЖИТТЯ» презентувала у Вашингтоні досвід боротьби з фармацевтичними монополіями в Україні

25-29 вересня в Вашингтоні (США) пройшов 5й Глобальний Конгрес з Інтелектуальної Власності та Суспільного Інтересу (The 5th Global Congress on IP & the Public Interest). Український досвід в оспарюванні патентів задля покращення доступу до лікування, презентував експерт «100% ЖИТТЯ» (Мережа) Микита Трофіменко.  

Мережа успішно впроваджує практику оспарювання патентів на життєво необхідні ліки. Завдяки патентній опозиції «100% ЖИТТЯ» проти фарми, вдалося зняти монополію на сучасні ліки проти гепатиту С – Софосбувір. Це сприяло безпрецедентному зниженню ціни на ліки – майже у 22 рази! Сьогодні Україна має змогу за державний бюджет охопити лікуванням всю чергу пацієнтів з гепатитом С.  

Про це експерт розповів під час презентації «Оспорювання незаслужених патентів на софосбувір в Україні» (Challenging Unmerited Sofosbuvir Patents in Ukraine).

«Досвід Мережі вказує на те, що патентні опозиції є важливим інструментом, який дозволяє розширити конкуренцію на ринку лікарських засобів і тим самим значно покращити доступ до життєво необхідних препаратів» – зазначив Микита Трофіменко.

Під час панельної дискусії «Оспорювання незаслужених патентів: прозорість та колективні дії з метої покращення доступу до лікування» (Challenging Unmerited Patents: Transparency and Collective Actions for Access to Medicines) експерт також поділився з присутніми досвідом Мережі в сфері оспорювання патентів на препарати для лікування ВІЛ/СНІД, а також дав професійні поради представникам громадських організацій, які планують подавати патентні опозиції.

Нагадаємо, що протягом останніх двох років Мережа намагається оскаржити в українському суді монополію на ліки проти ВІЛ  – лопінавір/ритоновір, яку тримає компанія-виробник AbbVie. Через цю монополію держава вимушено переплачує 227 млн грн. щорічно. Цього року активісти домоглися проведення експертизи патентів, які утримують монополію на ліки. Також, наразі експерти «100% ЖИТТЯ»  працюють над впровадженням патентної реформи в Україні.

Глобальний  Конгрес з Інтелектуальної Власності та Суспільного Інтересу є однією з найбільших конференцій в сфері інтеллектуальної власності та доступу до лікування, який збирає провідних фахівців в даній сфері. Цьогоріч він проходив 25-29 вересня у Вашингтоні, США.

  • 1596
  • 0
Поділитись