До всіх новин

Україна може стати першою країною в регіоні СЄЦА, де буде зареєстрований претоманід

Україна може стати першою країною в регіоні Східна Європа Центральна Азія, де буде зареєстрований новий, сучасний протитуберкульозний препарат претоманід.

21.10.2020 р виробник претоманіда подав у Державний експертний центр МОЗ України документи на реєстрацію лікувального препарату «Довпрела», діючою речовиною якого є претоманід.

Нам особливо приємно відзначити, що БО «100% життя» зробила свій внесок в реєстрацію препарату в Україні.

Ще в минулому році, представники БО «100% життя» добилися включення претоманіда в номенклатуру лікарських препаратів , які закуповуються за державні кошти. Включення претоманіда в державну номенклатуру стало одним з важливих факторів, які вплинули на рішення виробника почати реєстрацію препарату в Україні.

«Нашим експертом було підготовлено обґрунтування необхідності включення претоманіда в державну номенклатуру. Втім, ми це відстояли на засіданні Постійної робочої групи МОЗ України по закупкам лікарських препаратів. Хочеться відзначити і подякувати Центр громадського здоров’я МОЗ України, якій нас тоді підтримав» — каже Сергій Дмитрієв, директор відділу політики та адвокації БО «100% ЖИТТЯ».

«Претоманід — це новий, перспективний протитуберкульозний препарат і вже є рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я по його застосуванню в пацієнтів з важкими лікарсько-стійкими формами туберкульозу. Препарат дуже важливий ще й тому, що схема лікування з претоманідом триває від 6 до 9 міс. Це практично в два рази коротше, ніж існуючі зараз режими лікування лікарсько-стійкого туберкульозу (в середньому 18 міс.) — каже Владислав Денисенко, старший фахівець відділу адвокації БО «100% ЖИТТЯ».

  • 2004
  • 0
Поділитись