До всіх новин

Мережа закликає МОЗ врятувати від гепатиту С втричі більше життів

 

Ми просимо всі партнерські організації, громадський сектор і представників медіа не залишатися байдужими до епідемії гепатиту С в Україні та закликати МОЗ закупити ефективні ліки в 2016 році.

За останніми даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), Україна залишається в лідерах по розповсюдженню вірусного гепатиту С. В умовах недостатнього державного фінансування в рішення цієї проблеми, Мережа незмінно виступає за найбільш ефективне використання цільових коштів. Пацієнти повинні бути забезпечені 100% доступом до сучасних і перевірених ліків проти гепатиту С. Так, рішення МОЗ про закупівлю ліків для боротьби з епідемією гепатиту C в Україні в 2016 році викликає абсолютну незгоду Мережі.

Чому?

В закупівлі поточного року МОЗ не включив найбільш ефективний та інноваційний засіб на основі речовин Софосбувір/Ледіпасвір (СОФ/ЛІД). Це при тому, що зусиллями Мережі та партнерських організацій ціна на даний препарат для України була знижена виробником до безпрецедентно низькою суми – 300 дол за флакон. Тобто повний курс лікування обійдеться в 900 дол. У той же час, в номенклатуру включено лікарський засіб на основі комбінації Омбітасвір/Парітапревір/Ритонавір і Дасабувір (ОМБ/ПАР/РІТ + ДАС). Сума, передбачена на його закупівлю становить 67,7 млн гривень і її вистачить орієнтовно всього на 826 курсів, в той час як за ту ж суму можна купити 3 034 курсів СОФ/ЛІД. Ми говоримо про можливість більш ніж в три з половиною рази збільшити охоплення пацієнтів в порівнянні з затвердженою МОЗ номенклатурою на 2016 рік. До речі, подібної ціною на СОФ/ЛІД не може похвалитися жодна інша країна. Наприклад, аналогічний курс лікування в Штатах складе 81 000 долл, у Франції – 41 000 євро.

Що потрібно знати

У квітні цього року МОЗ України сам рекомендував СОФ/ЛІД як найбільш ефективні ліки для різновидів гепатиту С, які поширені в Україні. ВООЗ також рекомендує використовувати цю комбінацію для лікування хворих в Україні.

Комбінація СОФ/ЛІД є доведено ефективною, має меншу гепатотоксичність і побічні ефекти в порівнянні з пропонованою чиновниками комбінацією ОМБ/ПАР/РІТ + ДАС.

СОФ/ЛІД є більш універсальним і підходить для лікування 1а, 1б, 3,4, 5 і 6 генотипів вірусу, в той час як ОМБ/ПАР/РІТ + ДАС – для 1а, 1б і 4 генотипів.

Курс лікування СОФ/ЛІД є коротким (8 – 12 (іноді 24) тижнів), а режим прийому – максимально простим (1 таблетка в день), в той час як ОМБ/ПАР/ РІТ + ДАС вимагає прийому 4 таблеток на день у різний час.

З 29 липня 2016 року Україна отримала безпрецедентну можливість: ціна на медичний препарат ХАРВОНІ на основі зазначеної вище комбінації речовин (СОФ/ЛІД), була знижена виробником до 300 дол за флакон. МОЗ проігнорував цей факт і не включив ліки до переліку закупівлі на 2016 рік.

Мережа закликає МОЗ переглянути перелік ліків і закупити найбільш ефективний препарат, забезпечивши втричі більшу кількість пацієнтів доступом до якісного лікування.

Нагадаємо, раніше Мережа направила лист на ім’я нового в.о. міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун із закликом звернути увагу на цю проблему.

 

  • 1318
  • 0
Поділитись