До всіх новин

Мережа закликає ВР проголосувати за законопроект про реформу охорони здоров’я

 

Сьогодні в суспільстві відбувається широка дискусія про реформу системи охорони здоров’я. На жаль, не менше обширно виглядає і кампанія по дискредитації цієї реформи — безліч зацікавлених сторін прагнуть залишити все як є, сидячи на “відкатах” та непрозорому розподілі коштів.

Зараз на розгляд депутатів Верховної Ради командою МОЗ представлений новий законопроект Про Державні фінансові гарантії щодо надання медичних послуг та лікарських засобів“. який має забезпечити реальний фінансовий захист і якісні медичні послуги у разі хвороби. Як пояснює в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, “Це не просто питання “дати мільйон “тієї чи іншої лікарні. Це – корінне, повна зміна відносин. Відтепер хабар лікаря стане табу.” Супрун закликає всіх взяти участь в розгляді цього законопроекту, і підкреслює, що якщо не прийняти цей закон до 16 травня 2017 року, реформа охорони здоров’я затягнеться ще мінімум на 5 років.

Позиція Мережі полягає в тому, що ми цілком і повністю підтримуємо команду Міністерства охорони здоров’я — досить брехати, що у нас безкоштовна медицина! Дмитро Шерембей, голова координаційної ради Мережі, говорить: “Депутати Верховної Ради повинні розуміти, що вони голосують не за закони, а за життя і здоров’я кожного новонародженого, майбутнє кожного українця, щасливу старість кожного пенсіонера. Мережа завжди боролася за розширення доступу до лікування та права пацієнтів — нарешті в українців з’явився реальний шанс все змінити на краще. і ми сподіваємося, що бажання змінити ситуацію в країні на краще є і в депутатів”.

В першу чергу реформа охорони здоров’я торкнеться розподілу фінансування, яке тепер буде відбуватися тільки за конкретні, вже надані послуги, надасть можливість пацієнтам самостійно вибирати лікаря, а також забезпечить перехід на міжнародні протоколи з можливістю контролю за якістю лікування.

 

  • 1393
  • 0
Поділитись