До всіх новин

Активісти домоглися зниження ціни на бедаквілін на 30%

6 липня 2020 року компанія Johnson & Johnson оголосила про зниження ціни на протитуберкульозний препарат бедаквілін майже на 30% – до 1,5 доларів США за один день лікування. Одним з основних факторів, що вплинули на зниження ціни була розгорнута в минулому році міжнародною організацією «Лікарі без кордонів» серія акцій проти компанії Johnson & Johnson. До акцій приєдналося безліч пацієнтських і громадських організацій по всьому світу.

Активісти БО «100% Життя» взяли активну участь в акціях в Україні та за її межами. Разом з партнерськими організаціями пікетували представництво офісу компанії Johnson & Johnson в Києві, брали участь в акції протесту на 50й Міжнародній конференції по здоров’ю легких в Хайдарабад, Індія проти цінової політики Johnson & Johnson, підтримували активності медійно.

«Метою всесвітньої серії акції є домогтися вартості лікування бедаквіліном не вище, ніж 1 долар США в день. І хоча компанія Johnson & Johnson знизила ціну до 1,5 долара США – це значний проміжний успіх, який дозволить заощадити понад 16 млн. доларів для національних протитуберкульозних програм по всьому світу. Боротьба триває», – розповідає Сергій Дмитрієв, директор з політики та адвокації БО «100% Життя».

Нагадаємо, що 16 червня 2020 року “100% Життя” подала заперечення до Укрпатенту проти видачі патенту на педіатричну форму препарату бедаквілін. Це заперечення стало першим в регіоні СЄЦА щодо препарату бедаквілін, а також першим в світі щодо педіатричної форми препарату.

 

 

  • 2514
  • 0
Поділитись