До всіх новин

Всеукраїнська Мережа ЛЖВ бореться за розширення доступу до інноваційного АРВ препарату

 

6 липня 2017 року відбулось перше засідання Господарського суду міста Києва за позовом Мережі ЛЖВ, направленому на зниження ціни на препарат тенофовір алафенамід фумарат (ТАФ). Під час судового засідання Мережа ЛЖВ озвучила свої позовні вимоги щодо скасування монополії на даний препарат, що в кінцевому підсумку матиме своїм результатом значне зниження ціни на нього в Україні.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що документ, який встановлює монополію на лікарський засіб (патент) не відповідає вимогам законодавства, зокрема щодо новизни, винахідницького рівня, а також промислової придатності. Також, на думку Мережі ЛЖВ, під час одержання патенту було допущено процедурні порушення, які відповідно до законодавства є підставами його відміни.
Скасування монополії матиме наслідком вихід на український ринок більш доступних генеричних лікарських засобів, що зробить його значно більш доступними для пацієнтів.

ТАФ – це новітній препарат для ВІЛ+ пацієнтів, який тільки буде доступний в Україні в наступні кілька років. Але вже зараз Мережа ЛЖВ працює над тим, щоб його вартість для України була максимально доступною, з можливістю купувати генеричні версії.

 

 

  • 1394
  • 0
Поділитись