До всіх новин

В Україні презентують дослідження щодо рівня насильства щодо ВІЛ-інфікованих людей

 

24 листопада в рамках круглого столу «Питання протидії насильству в Україні у подоланні епідемії ВІЛ-інфекції», будуть представлені результати дослідження щодо рівня насильства у відношенні до ВІЛ-інфікованих осіб в Україні. Авторами дослідження, в якому взяли участь 1 тисяча жінок з усієї України, стали Благодійна організація «Позитивні жінки» та міжнародна організація «ООН жінки». Участь у круглому столі візьме Голова Координаційної ради Мережі Дмитро Шерембей.

«Результати дослідження – це можливість продемонструвати складність проблеми насильства в нашій країні. Більше третини жінок в нашій країні зазнавали насильницьких проявів. Надзвичайно високим є дискримінація у відношенні до ВІЛ-інфікованих жінок. Однак найбільшою проблемою є те, що в нашій країні відсутні ефективні механізми протидії цьому явищу, а також не відпрацьовані шляхи допомоги постраждалим. Ми закликаємо представників державних органів, громадських організацій, в тому числі міжнародного рівня, створити в нашій країні ефективну мережу протидії насильству», – говорить голова правління БО «Позитивні жінки» Олена Стрижак.

На думку виконавчого директора благодійної організації Олени Єщенко, публічне обговорення проблеми – це перший крок до її визнання.

«Ми прагнемо обговорити цю болючу тему на державному рівні, сформувати низку пропозицій і своєрідний план дій щодо побудови ефективного механізму протидії насильству, системи реабілітації людей та розробки превентивних заходів», – заявила Олена Єщенко.

З проведенням круглого столу в Україні стартує міжнародна акція “16 днів проти насильства”. Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу об’єднуються заради спільної мети – привернення уваги до проблеми насильства та збільшення обізнаності громадян.

Основна тема світової акції 2016 року – «Зроби світ оранжевим: збери кошти, щоб припинити насильство щодо жінок», що має на меті не лише покращення розуміння та обізнаності про всі форми насильства, а й розроблення дієвих механізмів адвокації виділення необхідного фінансування для реалізації державної політики у цьому напрямі.

Круглий стіл відбудеться 24 листопада, об 11:00, в інформаційному агентстві “Українські новини”

Контактна особа на місці: 096 379 27 72, Юлія.

 

  • 1415
  • 0
Поділитись