До всіх новин

Уряд шукатиме гроші на ліки для тяжкохворих пацієнтів

 

Уряд шукатиме додаткове фінансування на ліки для тяжкохворих пацієнтів в бюджеті 2017 року. Таке рішення було прийнято вчора під час зустрічі активістів пацієнтських організацій з Міністром фінансів України Олександром Данилюком та з в.о. Міністра охорони здоров’я України Уляною Супрун.

Нагадаємо, що минулорічна сума фінансування у розмірі 3,9 млрд грн покриває реальну потребу у коштах на ліки на 2017 рік лише на 43%. За даними МОЗ, 100% потреба в 2017-му році складає 9,2 млрд грн. Критично недофінансованими лишаються програма протидії СНІДУ (лише на 23,1%), програма протидії гепатитам (8,4%), програма протидії туберкульозу (33,6%), програма забезпечення ліками дорослих з гемофілією (24%). Також, 100%-го фінансування потребують програма вакцинації, дитяча онкологія та Конвенція ООН про права.

За підрахунками БФ «Пацієнти України», для забезпечення тяжкохворих українців необхідними ліками в бюджет 2017 року потрібно закласти мінімум 6.1 млрд грн.

5 вересня БФ «Пацієнти України» та ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» направили офіційне звернення до Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, Міністра фінансів Олександра Данилюка та в.о. Міністра охорони здоров’я Уляни Супрун з проханням забезпечити необхідне фінансування програм лікування на 2017 рік. У відповідь на це звернення була організована оперативна зустріч активістів пацієнтських організацій БФ «Пацієнти України», ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» та БФ «Діти з гемофілією» в стінах Міністерства фінансів України.

«Щороку чиновники Кабміну, закладаючи бюджет на ліки, просто копіювали цифри попереднього року. Чиновники ніколи не розуміли, що за кожною цифрою стоїть людське життя. Сьогодні трапилася безпрецедентна подія: влада почула пацієнтів України. В умовах вкрай дефіцитного бюджету Уряд зробить спробу перекрити дефіцит у життєво важливих ліках. Ми сподіваємося, що це питання буде вирішено до 15 вересня і цей рік стане першим роком, коли пацієнтські організації не протестують під стінами Кабінету міністрів України», – зазначає Ольга Стефанишина, виконавчий директор БФ «Пацієнти України».

Наразі проект бюджету на 2017 рік доопрацьовує Кабінет Міністрів України. До 15 вересня цей законопроект потрапить на голосування у Верховну Раду.

«Протягом десяти років український уряд обіцяв, що профінансує програму антиретровірусної терапії на 100%. Якщо у цьому році у державний бюджет нарешті буде закладено обіцяні гроші на лікування ВІЛ-позитивних пацієнтів, Глобальний фонд виконає перед Україною свої обов’язки і збереже 1 млрд грн для подолання епідемії ВІЛ/СНІДу і туберкульозу в Україні. Для нас принципово важливо забезпечити пацієнтів 100% лікуванням, тим самим забезпечивши їм 100% життя. Нарешті з’явився перший склад Уряду, який не лише слухає, але й готовий до дій, аби забезпечити українців потрібними ліками», – говорить Голова координаційної ради БО «Мережа» Дмитро Шерембей.

Нагадаємо, що в 2015 задля ефективного використання державних коштів на ліках і протидії корупції в Україні діє тимчасовий захід – закупівля ліків та вакцин через міжнародні організації. Він вже довів свою ефективність: близько 790 млн. грн. було зекономлено на закупівлях ліків та вакцин у 2015 році. Проте, навіть така міра не перекриває кричущий дефіцит ліків в Україні. Адже за деякими програмами забезпечення ліками не сягає й 10%. Також, задля уникнення корупції та перепродажу ліків, закуплених за кошти держбюджету, у лікарнях, активісти створили спеціальний сайт liky.odesa.ua. Тут кожна лікарня може публікувати дані про залишки ліків і кожен пацієнт може перевірити наявність потрібних препаратів у конкретній лікарні Одеської області.

За даними Держкомстату, щодня від нестачі ліків помирає близько 1600 українців.

Читати новину на сайті Мінфіну http://www.minfin.gov.ua/news/view/uriad-shukaie-mozhlyvist-zbilshyty-finansuvannia-na-zakupivliu-li…

 

  • 1331
  • 0
Поділитись