До всіх новин

Українцям презентували ліки від байдужості

  • До Всесвітнього дня пам’яті людей, які померли від СНІДу, що традиційно відзначається у третю неділю травня, активісти презентували унікальні «Ліки від байдужості».
  • Цього року Всесвітній день пам’яті присвячено посиленню боротьби за здоров’я та права пацієнтів, адже сьогодні при ранньому виявленні та відповідній терапії ВІЛ-позитивні люди можуть жити повноцінним життям!

 

 

Київ, 17 травня 2019 р. – Біля Меморіалу «Червона стрічка» (вул. Лаврська, 15) за участі експертів, представників влади, громадськості та ЗМІ відбулася акція «Ліки від байдужості». Акція дала старт Європейському тижню тестування, який в Україні проводить Центр Громадського здоров'я МОЗ України з 17 по 24 травня 2019 року.

Усі учасники заходу отримали стилізовані під ліки коробочки із сувеніром у формі серця як символа небайдужості та толерантності. Iнструкція до «ліків» містить QR-код мобільного додатку https://hivtest.com.ua/, який дозволяє кожному оцінити ризики інфікування у анонімний спосіб та дізнатися, де і як можна зробити тест на ВІЛ у повсякденному житті.

«Сьогодні вбиває не ВІЛ, а байдужість, – переконаний Дмитро Шерембей, Голова БО «100% життя». – Завдяки сучасній терапії, ВІЛ-позитивні люди можуть захистити себе й оточуючих та жити на 100%. Однак реальність доводить, що для подолання епідемії ВІЛ/СНІДу одних медичних засобів недостатньо. Тому ми роздаємо сьогодні українцям «Ліки від байдужості» та закликаємо кожного бути уважними до власного здоров’я та здоров’я своїх близьких, регулярно проходити тестування на ВІЛ та переконувати це робити інших».

Директор ЮНЕЙДС в Україні, Роман Гайлевич додає: «Є певна символічність в тому, що саме сьогодні, 17 травня відзначається  Міжнародний день боротьби з гомофобією та трансфобією. Саме страх осуду, стигма та дискримінація є тими перешкодами, які заважають людям звертатися по допомогу та розпочинати лікування. Подолати ці перешкоди, вилікувати суспільство від байдужості є нашим спільним завданням»

В Україні сьогодні є всі матеріальні умови для профілактики, тестування та лікування ВІЛ. Однак країна продовжує посідати одне з перших місць в Європі за рівнем поширення епідемії.

«Міністерство охорони здоров’я прикладає значних зусиль для подолання епідемії. Зараз в Україні ліками від ВІЛ/СНІДу забезпечені усі хто потребує лікування, —  підкреслює Роман Ілик, заступник міністра охорони здоров’я України. —  Зараз на порядку денному — охопити тестуванням якомога більше пацієнтів, які ще не знають про свій статус та якомога скоріше поставити їх на терапію, що дозволить зберегти задовільний стан здоров'я».

Символічно Акція «Ліки від байдужості» дала старт Європейському тижню тестування, який в Україні проводить Центр Громадського здоров'я МОЗ України.

«Мільйони людей в світі живуть з ВІЛ повноцінним та здоровим життям. Але це можливо лише за двох умов – своєчасне виявлення хвороби та систематичне вживання ліків. Центр громадського здоров’я спільно з партнерами робить тестування на ВІЛ доступнішим та пропагує відповідальне ставлення до свого здоров’я та здоров’я своїх близьких. Сьогодні розпочинається Європейський тиждень тестування. В його рамках перевірити свій ВІЛ-статус буде ще простіше: у Києві та інших містах країни працюватимуть пересувні лабораторії – знайдіть 15 хвилин та подбайте про своє майбутнє», – коментує Володимир Курпіта, директор Центру громадського здоров’я МОЗ.

Навколо питання СНІДу досі існує багато міфів та стигми, а тест на ВІЛ залишається тим, чого бояться та уникають більшість українців. Великою мірою це відбувається через брак інформації, хибний сором та страх суспільного осуду. У цій ситуації, саме наша толерантність та небайдужість можуть відкрити шлях до тестування і терапії представникам груп ризику та стати на заваді епідемії.

«Я вірю в те, що  кожна людина, незалежно від діагнозу, має право на життя. Ми занадто довго існували в реальності, коли люди з ВІЛ стояли в самому кінці списку, були змушені приховувати свій статус і навіть не сподівалися на якісне надання послуг. Роками нас змушували повірити в те, що наші пацієнти варті лишень занедбаних лікарень, неуважних лікарів і лікування низької якості. Але ми від свого не відступили. Не здалися і люди з ВІЛ та їхні близькі. І сьогодні ми можемо впевнено сказати, що наші пацієнти можуть розраховувати на найкращих лікарів, сучасне обладнання і новітні технології. До слова, на мапі Києві з’явилась нова точка для безкоштовного тестування. У нашому навчально-освітньому центрі Фонду на Володимирській, 43 кожен охочий може прийти в кабінет експрес-тестування на ВІЛ і  всього за 15 хвилин- пройти його безкоштовно і анонімно», — підкреслює Ольга Руднєва, директор Фонду Олени Пінчук

Директор департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург підкреслює, що сьогодні в столиці створено всі умови для швидкого та точного визначення ВІЛ-статусу всіх бажаючих та для отримання зручного безкоштовного лікування. Тестування наразі можна проходити в усіх закладах охорони здоров’я – як первинної так і вторинної ланки.

«Лікування та медичне спостереження для ВІЛ-позитивних киян організовано в клініко-діагностичних центрах за місцем проживання. Препарати АРТ ВІЛ-інфіковані мешканці столиці можуть отримувати у найближчих до себе з визначених аптечних закладах. Проте я впевнена, що окрім зусиль, які прикладає міська влада у тісній та плідній взаємодії із громадськими організаціями, подолання епідемії ВІЛ – і особиста відповідальність кожної людини. Свідоме рішення про проходження тестування та отримання лікування у разі позитивного результату  - це персональний внесок кожного з нас у боротьбу з ВІЛ/СНІД. «Мені не байдуже!» - у історії з ВІЛ/СНІД абсолютно точно означає впевнене, якісне життя та безпеку оточуючих», — підкрселює пані Гінзбург.

Під час акції учасники могли долучитись до флешмобу #ЛікиВідБайдужості, а саме: зробити фото з ліками, опублікувати в соцмережах та закликати тестуватись на ВІЛ.

Також всі охочі пройшли експрес-тест на ВІЛ прямо на місці в спеціальній мобільній лабораторії.

Подібні заходи До Всесвітнього дня пам’яті людей, які померли від СНІДу, відбулися в усіх регіонах України.

Коротка довідка про епідемію ВІЛ/СНІДу в Україні

Україна сьогодні посідає одне з перших місць серед країн європейського регіону за кількістю ВІЛ-позитивних осіб. За оновленими оціночними даними, на початок 2019  року в країні проживає близько 200 тисяч ВІЛ-позитивних людей. За період 1987–2018 рр. в країні зафіксовано 48 456 випадки смерті від захворювань, зумовлених СНІДом.

Основним шляхом передачі ВІЛ залишається статевий — 65,6%. Вчасне діагностування ВІЛ-статуса та початок лікування — гарантує довге повноцінне життя. Станом на 1 січня 2019 року 102 432 особи отримувало терапію, тоді як ще у 2009 році - 15 871 особи.  Терапія дозволяє людям з ВІЛ жити. Тестування на ВІЛ в Україні є безкоштовним. Найближчий до вас пункт тестування ви можете знайти за посиланням https://hivtest.com.ua/ua/

БО «100% життя» (Мережа ЛЖВ)

Найбільша пацієнтська організація в Україні — БО «100% життя» працює у сфері ВІЛ-сервісу з 2002 року. Щорічно більше 190 тисяч клієнтів отримують допомогу від БО «100% життя».

БО «100% життя» впроваджує найбільші в країні проекти з протидії ВІЛ: за підтримки Глобального Фонду та за підтримки USAID (проект HealthLink), які покликані прискорити подолання епідемії ВІЛ в Україні. Організація першою в Україні відкрила унікальні медичні центри “100% життя” у Києві та Полтаві — простори абсолютної толерантності та інклюзивності.

Організація визнана найбільшим благодійником України за рейтингом Українського Форуму Благодійників у 2016 та 2017 рр.

 

#ЛікиВідБайдужості  #FightForLife  #100LIFE

 

  • 4158
  • 2
Поділитись