До всіх новин

Українська ВІЛ-активістка отримала престижну міжнародну нагороду за боротьбу з ВІЛ

Валерія Рачинська, директорка з питань прав людини, гендеру та розвитку спільнот БО “100% Життя” (Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ), отримала „World Without AIDS Award“ від німецького фонду Deutsche AIDS Stiftung.

Нагородження відбулося в суботу, 4 листопада 2023 року в Берліні (Німеччина) під час 27-го благодійного гала-концерту в Німецькій опері Берліну. 

У попередні роки цю  нагороду за видатну відданість справі боротьби з ВІЛ/СНІДом  серед інших отримали перша леді Намібії Моніка Гейнгос, директор UNAIDS Мішель Сідібе,  модельєр Жан-Поль Готьє та американські бізнесмени Білл та Мелінда Гейтс. 

Валерія Рачинська: “Ця нагорода  — результат відданості та неймовірних зусиль великої команди людей БО “100% Життя”, які роблять все можливе та неможливе для того, щоб люди з ВІЛ в Україні вчасно отримували ліки, тестування на ВІЛ, та соціальну допомогу. Незважаючи на активні воєнні дії в Україні, ми продовжували нашу боротьбу з нашим невидимим ворогом — інфекційними захворюваннями. Я неймовірно вдячна моїм колегам, усім партнерам та донорам, зокрема Глобальному фонду, за підтримку та натхнення, та обіцяю — ми продовжимо нашу боротьбу, незважаючи на будь які перепони, до повної перемоги”. 

Контакт для преси 

Кристина Рівера, +380675053868

k.rivera@network.org.ua

 Довідка: 

Deutsche AIDS Stiftungприватний німецький фонд по боротьбі зі СНІДом, який було засновано в 1987 році та який опікується людьми, які живуть з ВІЛ в Німеччині та за кордоном.  ПІд час роботи фонду було отримано понад 86 000 заявок від людей, які потребують допомоги, та проектів, на  підтримку яких було виділено понад 45 мільйонів євро.

БО “100% Життя” — Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД — найбільша пацієнська організація у Східній Європі та Центральній Азії та найбільший благодійний фонд в Україні. 

Заснована у 2001 році як група підтримки пацієнтів із ВІЛ, ця організація за 22 роки  розвинулась у міжнародний фонд та наразі втілює комплексні проєкти.

Зокрема, за ці роки БО “100% Життя” покращувала  медичну та соціальну систему в Україні, залучаючи  ресурси та  унікальний досвід реформ з інших країн.

Мережа вмотивованих активістів та експертів по всій Україні  щорічно дбають про більш ніж  350  тисяч пацієнтів у кожному регіоні країни. Під час активної фази військових дій за фінансування  PEPFAR та USAID та з допомогою Глобального Фонду була закуплена та доставлена антиретровірусна терапія для 130 тис українців, які живуть з ВІЛ, аби не допустити переривання лікування. 

 

БО “100% Життя” була створена мережа шелтерів по всій краіні, де люди у скруті та з окупованих територій могли залишитися, особливо люди які живуть з ВІЛ, вживають наркотики або представники ЛГБТК+

 

Понад мільйон українців отримали продуктові набори в 2022-23 роках у проєкті World Food Programme.

 

Крім цього, БО “100% Життя” була створена мережа  медичних центрів “100% Життя” — перші клініки, які створені пацієнтами для пацієнтів. 

 

Після початку повномасштабного вторгнення, організацією було закуплено та  розвезено  ліки не тільки для всіх пацієнтів із ВІЛ, але й закуплене медичне обладнання та ліки на замовлення МОЗ, які були доставлені в медичні заклади в найвіддаленіших куточках країни.

 

  • 555
  • 0
Поділитись