До всіх новин

У Кабміні відбулася нарада щодо підготовки запиту до Глобального Фонду

 

13 березня 2017 року у Кабінеті Міністрів України відбулася ініційована Мережею, МОЗ, Кабміном та проектом Делойт (Реформа ВІЛ послуг у дії) погоджувальна нарада щодо планових показників охоплення послугами у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу, їх ресурсного забезпечення на період 2018-2020 роки.

Успішний старт розробки нового запиту до Глобального фонду на фінансування мав логічне продовження: рішенням Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу утворено Робочу групу з розробки Запиту на фінансування, а МОЗ України призначено координатором процесу підготовки Запиту.

Основними стратегічними документами, які визначають зобов’язання з боку держави щодо охоплення послугами з профілактики, лікування та супроводу є Загальнодержавна цільова соціальна програма протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки та Загальнодержавна цільова соціальна програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2017-2021 роки. Але, зважаючи на те, що Загальнодержавна програма по протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу завершується у 2018 році, а Загальнодержавна програма по протидії туберкульозу наразі не прийнята і знаходиться на стадії доопрацювання, була необхідність додатково узгодити деякі питання, а саме — планові показники охоплення послугами з профілактики, лікування та супроводу представників уразливих до інфікування ВІЛ груп населення та людей, які живуть з ВІЛ на період 2018-2020 роки; планові показники охоплення послугами з профілактики та лікування туберкульозу, ко-інфекції ВІЛ/ТБ на період 2018-2020 роки та ресурсне забезпечення послугами на період 2018-2020 роки.

Щоб обговорити та узгодити ці питання, враховуючи пропозиції міжнародних донорів, 13 березня 2017 була проведена спільна погоджувальна нарада за участю представників Міністерства охорони здоров’я, Міністерства фінансів, Міністерства економічного розвитку і торгівлі та інших зацікавлених сторін, залучених до процесу розробки нової заявки країни до Глобального фонду. На нараді були презентовані, обговорені та протокольним рішенням погоджені запропоновані планові значення показників, які ляжуть в основу підготовки Запиту до Глобального фонду.

Нагадуємо, 15 грудня 2016 року Україна отримала офіційне повідомлення Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією щодо можливості виділення безповоротної фінансової допомоги у розмірі майже 120 млн. доларів США у 2018-2020 роках для реалізації програм протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. З січня 2017 року в Україні за широкої участі зацікавлених сторін розпочався процес підготовки нового Запиту України до Глобального фонду на фінансування програм на 2018-2020 роки.

 

  • 1503
  • 0
Поділитись