До всіх новин

Секс, COVID-19 та фізичне дистанціювання

Матеріал базується на рекомендаціях організації HIV Scotland

 

Коронавірус змінює життя для всіх нас. Це також змушує людей замислюватися, чи безпечно призначати побачення або займатися сексом під час пандемії коронавірусу.

COVID-19 – це нова хвороба, яка вражає легені та дихальні шляхи. Нам потрібно захистити себе та інших. Нам треба швидко зупинити цю інфекцію від подальшого поширення.

Зазначену нижче інформацію надали лікарі та громадські активісти, зокрема лікарі з доконтактної профілактики, представники Британської асоціації боротьби з ВІЛ, організації HIV Scotland, Британської асоціаціє сексуального здоров’я та ВІЛ (BASHH), організацій i-Base та PrEPster. Це допоможе вам зробити усвідомлений вибір, який підходить саме вам.

У рекомендаціях уряду говориться про соціальне дистанціювання. Ми під соціальним дистанціюванням розуміємо фізичне дистанціювання. Зменшення фізичного контакту з людьми послабить передачу COVID-19. Нам потрібно зміцнювати наші соціальні зв’язки іншими засобами.

Фізичне дистанціювання буде важким випробуванням для всіх. Для всіх воно буде різним. Найголовніше, ви повинні робити все можливе для підтримки психічного самопочуття, а також і фізичного здоров’я.

 

В усьому світі людей просять припинити призначати побачення «в живу».

Це відбувається через зустрічі з новими людьми або тими, з ким ви не живете, і ми намагаємось зупинити поширення COVID-19. Будь ласка, врахуйте це, приймаючи рішення про зустрічі із партнерами та про секс. Ці рекомендації покликані зупинити поширення коронавірусу. Навіть якщо у вас немає симптомів, ви можете передати цю інфекцію іншим людям.

Приймаючи рішення про можливі сексуальні контакти, ви завжди повинні звертати увагу на такі групи людей, які найбільше ризикують заразитися на COVID-19 і важко захворіти. Перегляньте веб-сайт NHS Inform, у якому розповідається про належність цих груп.

 

Чи можна займатися сексом під час спалаху інфекції?

В усьому світі людей просять припинити призначати побачення для запобігання передачі COVID-19.

Ви можете займатися сексом, але ви можете й подумати про вплив COVID-19 на вас та ваших партнерів і вжити додаткових запобіжних заходів, щоби знизити ризик захворювання на ІПСШ, у той час, як національна служба охорони здоров’я може не встигнути протестувати і пролікувати вас так швидко, як ви до цього звикли.

Рекомендація щодо фізичного дистанціювання покликана зупинити поширення COVID-19. Вона передбачає зменшення фізичного контакту, щоби перервати подальшу передачу COVID-19. Навіть якщо у вас немає симптомів або вони є легкі, ви можете передати інфекцію тому, для кого симптоми можуть бути набагато важчими.

У сексі, романтиці та привабливості є щось набагато більше, ніж просто фізичний контакт. Можливо, ви хочете познайомитися з новими партнерами за допомогою технологій або відкрити нижню шухляду та використати іграшки, які ви купили, але ними ще не користувались. Є маса варіантів для підтримки свого сексуального потягу та гарантії отримання задоволення для збереження міцного психічного самопочуття.

Не забувайте, що мастурбація може стати хорошим джерелом комфорту під час такого стресу.

ВАЖЛИВО: Якщо у вас, вашого(ї) співмешканця(ці) або у вашого(ї) нещодавнього(ї) партнера(ки) по сексу були симптоми COVID-19 (до них належать поява кашлю або високої температури), ми радимо вам самоізолюватися на 14 днів, щоб запобігти подальшій передачі. Самоізоляція означає відсутність фізичного контакту – ніякого фізичного сексу.

 

Чи може коронавірус передаватися статевим шляхом?

Безумовно, інфекція COVID-19 буде пов’язана із передачею статевим шляхом.

Якщо ви досить близькі, щоб займатися сексом, цілком ймовірно, що ви досить близькі й до передачі COVID-19 через краплі рідини. Поцілунки – один з основних шляхів зараження COVID-19.

Навіть якщо ви не цілуєте свого(ю) партнера(ку), COVID-19 може передаватися через близьке дихання, ймовірно, ви будете торкатися тих же поверхонь, що й інші люди в спальні. Цілком ймовірно, що COVID-19 можна виявити й у деяких інших тілесних рідинах.

 

Чи можу я продовжувати займатися сексом з нинішнім партнером, з яким я живу?

Якщо ви живете з кимось і спите разом, це дійсно не має значення, чи займаєтесь ви з ним сексом. Якщо хтось із вас має COVID-19, то іншому буде загрожувати зараження.

Якщо ви двоє бажаєте зайнятися сексом, тоді не слід дозволяти страхам перед коронавірусом ставати вам на дорозі.

Незалежно від того, чи має хтось із вас симптоми чи отримав результати позитивних тестів, вам слід дотримуватися вказівок щодо самоізоляції.

 

Чи можу я продовжувати займатися сексом з нинішнім партнером, з яким я не живу?

В усьому світі людей просять припинити заводити один з одним особисті знайомства. Це тому, що всім нам потрібно грати свою роль у запобіганні передачі інфекції COVID-19, особливо тим людям, які можуть нею серйозно захворіти. Ви не повинні подорожувати, якщо це не потрібно або не терміново.

Ризик зараження на COVID-19 залежить від того, наскільки ви обидва практикуєте фізичне дистанціювання. Ви обидва працюєте з дому? Ви тільки призначаєте побачення/займаєтесь сексом один з одним?

Якщо ви вирішили зайнятися сексом і ви обидва були фізично віддаленими від інших, ви в основному ризикуєте один одним. Якщо ви або ваш(а) партнер(ка) взаємодієте з різними людьми, вам слід обміркувати додатковий ризик передачі COVID-19 або стати носієм, який може передавати інфекцію людям із підвищеним ризиком.

Якщо ви займаєтесь сексом, подумайте, як цей вибір може вплинути не тільки на вас, а й на того(ту), з ким ви контактуєте, хто може бути більш вразливим.

Ви також можете почати користуватися телефонними або відеодзвінками з партнером для обмеження ризику передачі COVID-19. Наші друзі з організації PrEPster поділилися своїм улюбленим довідником щодо заняття сексом під час пандемії COVID-19. Ви можете побачити його, натиснувши тут.

 

Чи можу я зустрічатися з новими людьми?

Бути вдома цілими днями – це чудовий час, щоб навести лад у своїх профілях знайомств і зустріти нових людей, але, якщо бари та ресторани зачинені, вам краще подумати над новими способами знайомства з людьми.

Ви можете спробувати відеочаті або зануритись у тривалу переписку. Перейдіть на Netflix Party, щоби разом переглянути фільм або увімкніть камеру для запису вашої гри з іграшками. Тоді ви можете з нетерпінням чекати на можливість зустрітися та пограти безпосередньо один з одним у майбутньому.

Секс по телефону може збуджувати, або обмін фотографіями (але пам’ятайте, що ви не хочете, щоби ваші фото розійшлися світом, тому, можливо, не позуйте зі своїм обличчям/татуюваннями).

Наші друзі з PrEPster поділилися своїм улюбленим довідником щодо заняття сексом під час пандемії COVID-19. Ви можете побачити його, натиснувши тут.

Якщо ви плануєте зустрітися з кимось, пам’ятайте, що розумно скасувати зустріч, якщо в когось із вас є симптоми (поява кашлю або високої температури).

ВАЖЛИВО: Ви також повинні врахувати останню пораду уряду щодо подорожей – на даний момент це заклик проти будь-яких подорожей та фізичного контакту, якщо це не терміново чи не потрібно.

 

Чи є у вас які-небудь поради щодо підтримання соціальних контактів протягом дистанціювання для запобігання COVID-19?

Можливо, ви хочете зробити щось корисне у своїй громаді – ви можете або допомогти своїм сусідам, які можуть бути на самоізоляції або ви могли б попрацювати волонтером , телефонуючи людям, у яких може не бути нікого, хто б перевірив, чи у них все гаразд.

Інші люди починають грати, читати, вивчати нові мови, досягати успіхів з YouTube чи навчатися новим вправам із фітнесу вдома.

Багатьом людям потрібна певна форма дотику чи людського контакту і це не слід сприймати, як помилку, і ви не повинні соромитися. Просто переконайтеся, що ви можете зробити це максимально безпечно для вас та оточуючих.

 

Як я можу займатися сексом максимально убезпечивши себе від ІПСШ?

Є багато способів безпечнішого сексу.

Якщо ви не інфіковані ВІЛ і хочете убезпечити себе від ВІЛ:

  • займатися сексом із партнерами, які мають ВІЛ і невизначене вірусне навантаження, означає, що немає можливості передати ВІЛ.
  • доконтактна профілактика (ДКП) – це ще один варіант запобігання ВІЛ.

Презервативи можуть допомогти в запобіганні ІПСШ та ВІЛ, але ви повинні пам’ятати, що ІПСШ, такі, як сифіліс, гонорея та хламідіоз, можуть передаватися через смоктання, ковтання та анілінгус.

Пам’ятайте, що ви, можливо, не зможете пройти тест на ІПСШ так само швидко, як раніше.

Якщо ви переживаєте за вагітність, ви можете отримати більше інформації про COVID-19 і вагітність, натиснувши тут.

Джерело

  • 16490
  • 2
Поділитись