До всіх новин

Пацієнти вимагають не надувати мильну бульбашку цін на ліки

19 вересня 2017 року активісти Мережи під будівлею Київського апеляційного господарського суду запустили у повітря 227 мільйонів мильних бульбашок. Саме 227 мільйонів гривень переплатить Україна у цьому році, якщо закупить брендовий препарат «Алувія»  для ВІЛ-позитивних пацієнтів.

Пацієнти вимагали від судей призначити експертизу “вічнозелених” патентів на ліки проти ВІЛ «Лопінавір/Ритонавір», монополія на які діє в Україні на протязі вже тринадцяти років.

Як вважають експерти Мережі, патенти, що захищають препарат, видані з порушенням законодавства, а їх скасування дозволить вийти на ринок іншим виробникам. Тому Україна може купувати більш дешеві препарати і лікувати додатково ще 125 тисяч людей із ВІЛ.

«Держбюджет витрачає майже половину коштів, виділених на боротьбу зі СНІДом, лише на один монопольний препарат – «Алувія», ціна якого  – $61 долар за упаковку!» – підкреслює Сергій Дмитрієв, директор з політики і адвокаці  Всеукраїнської  Мережи людей, які живуть з ВІЛ/СНІД.

«Важливо зрозуміти, що патенти, які ми оскаржуємо, по суті не захищають нічого нового. Комбінація «Лопінавір/Ритонавір» була відкрита ще у 80-х роках ХХ століття, відповідно, препарат уже не є іноваційним. У багатьох країнах світу патент на препарат або взагалі не був виданий, або вже давно скасований. ЮНЕЙДС (Об’єднана програма ООН з ВІЛ/СНІДу) направила спеціального листа до українського суду – на підтримку скасування патенту на «Алувію». І це перший прецедент в історії України, коли така впливова міжнародна організація підтримує пацієнтів в судовій суперечці» — говорить Сергій Кондратюк, експерт з інтелектуальної власності та доступу до лікування.

Після акції активістів Мережи відбулося засідання Київського апеляційного господарського суду щодо цієї справи за головуванням судді Сотнікова С. В. Судді знов не дійшли до розгляду питання по суті та за клопотанням юристів компанії Abbvie перенесли засідання на 4 жовтня 2017 року. Це в котрий раз затягує вирішення питання. А поки держава та міжнародні донори викидають на вітер сотні мільйонів гривень.  Поки судді вагаються, пацієнти чекають!

 

 

  • 1840
  • 0
Поділитись