До всіх новин

Розроблено план переходу на державне фінансування лікування ВІЛ/СНІДу та туберкульозу

 

Розроблено план переходу на державне фінансування лікування ВІЛ/СНІДу та туберкульозу

У МОЗ обговорили план заходів для забезпечення переходу на державне фінансування програм лікування ВІЛ/СНІДу та туберкульозу в Україні, розроблений за участю Мережі ЛЖВ.

Сьогодні у Міністерстві охорони здоров’я відбулася нарада за участю представників Мережі ЛЖВ, Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, представниками державної влади та неурядових організацій щодо обговорення Стратегії забезпечення сталої відповіді епідеміям туберкульозу, в тому числі хіміорезистентного, та ВІЛ/СНІДу на період до 2020 року.

Так, Глобальний Фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом на прохання України виділив безповоротну фінансову допомогу в розмірі 133,888 млн доларів на період з 1 січня 2015 року по 31 грудня 2017 року. Проте міжнародний партнер змінює підходи до виділення ресурсів країнам-реципієнтам, тому Україна має продемонструвати готовність та здатність збільшити власне державне фінансування, щоб замінити зовнішнє.

«План переходу – це умова гранту Глобального Фонду та відповідальність держави перед донором. На сьогоднішній день ні замісна терапія, ні програма з профілактики не фінансується Державою – умова не виконана. Якщо ця умова не буде виконуватися, ми будемо скорочувати програму і в 2016-2017 році», – зазначив під час зустрічі порт фоліо-менеджер Глобального Фонду Георгій Сакварелідзе.

За словами Голови Координаційної ради Мережі ЛЖВ Дмитра Шерембея, складна економічна ситуація призвела до того, що на сьогодні в Україні лише 30% людей, які живуть з ВІЛ, отримують антиретровірусне лікування, попри зобов’язання держави перед Глобальним фондом забезпечити фінансування лікування для всіх, хто його потребує. Він наголосив, що потрібно якнайшвидше затвердити чіткі пріоритети та план заходів у подоланні ВІЛ-інфекції та туберкульозу без переривання або погіршення якості. Адже якщо ситуація, яка наразі є в Україні, зберігатиметься, найближчим часом виникне загроза переривання лікування та відповідно – зростання епідемії ВІЛ/СНІДу та туберкульозу.

Варто відзначити, що саме недержавні організації, зокрема Мережа ЛЖВ забезпечила з початку розвитку епідемії значний обсяг послуг, майже без фінансування з боку держави, а завдяки міжнародним партнерам. Тому Мережа ЛЖВ наполягає на терміновому розроблені заходів з переходу на держане фінансування закупівель АРТ, програм з діагностики, а також догляджу та підтримки.

Нагадаємо, що Україна продовжує залишатися країною з високим рівнем поширення ВІЛ-інфекції та однією з п’яти країн з найвищим тягарем мультирезистентного туберкульозу у Східній Європі і Центральній Азії.

 

  • 2050
  • 0
Поділитись