До всіх новин

RESPECT: історія, що породила зміни

5-6 грудня 2017 року в Києві у готелі Radisson відбулася звітна конференція проекту Respect. Під час конференції були презентовані основні досягнення в зменшенні стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, щодо представників груп найвищого ризику в медичних закладах України.

На Звітній конференції були присутні: Яцек Тишко, директор UNAIDS в Україні, Джері Дайбл, USAID,  Наталія Півень, Міністерство охорони здоров’я України, Сергій Васильєв, Міністерство юстиції України, Дмитро Шерембей, голова Координаційної ради БО “Всеукраїнська мережа ЛЖВ”.

Проект Respect розпочався 27 вересня 2013 року та  впроваджувався БО “Всеукраїнська Мережа ЛЖВ” за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). “Це мабуть, найуспішніший проект з подолання стігми та дискримінаціі, який реалізовано в Україні за 20 років”, — підкреслює Яцек Тишко, директор UNAIDS в Україні.

Як пройшла конференція дивитися тут http://www.respect.org.ua/

За даними дослідження «Показник рівня стигми ЛЖВ – Індекс Стигми» (2013 р.) із проявами стигматизації та дискримінації  у медичній сфері стикалися 11% опитаних людей які живуть з ВІЛ.

Метою проекту Respect  було зменшення стигматизації та дискримінації пов’язаної з ВІЛ серед медичних працівників, щодо представників груп найвищого ризику – включаючи людей, які живуть з ВІЛ та споживачів ін’єкційних наркотиків.

Проект передбачав розробку та затвердження політик дружніх до людей, які живуть із ВІЛ, включно з маршрутом пацієнтів, які зазнали стигми та дискримінації у закладах охорони здоров’я; до- та післядипломну підготовку лікарів та медичних сестер з питань надання медичної допомоги, інформаційні кампанії та інфоматеріали з протидії стигматизації та дискримінації щодо людей які живуть з ВІЛ в Україні.

Проект Respect складався з трьох компонентів:

  • Протидія стигматизації та дискримінації

Завдяки проекту Respect пройшли навчання 8454 медичних працівників, у яких рівень знань виріс з 50% до 77% після тренінгу. Рівень страху інфікуватися ВІЛ знизився до 34% після тренінгу ( було 46%) Рівень стигми по відношенню до людей які живуть із ВІЛ та уразливих груп знизився до 24% після  (35% до тренінгу)

  • Покращення доступу до лікування осіб, які звільняються з місць позбавлення волі
  • Для впровадження алгоритму взаємодії у визначених УВП в 10 регіонах було створено 38 мультидисциплінарних команд
  • 1568 засуджених протестовано на ВІЛ. Із них —у 1543 негативний результат
  • 488 осіб отримали медико-соціальні послуги
  • Розширення доступу до лікування через підвищення прозорості та ефективності державних закупівель ліків, боротьбу з корупцією та підтримку ключових реформ в сфері охорони здоров’я в Україні.
  1. Надана підтримка при створенні платформи електронної системи закупівель Prozorro, моніторингового порталу DoZorro, аналітичного порталу BiPro.
  2. Медзакупівлі передані спеціалізованим міжнародним організаціям: Crown Agents, ПРООН, ЮНІСЕФ.
  3. Підтримка реформи охорони здоров’я. Розвиток системи електронної охорони здоров’я eHealth.
  4. Створення та розвиток мережі моніторингу громадянського суспільства у закупівлі медичних послуг.
  5. Забезпечення прямої участі людей, які живуть з ВІЛ у підготовці та моніторингу держзакупівель рятувальних ліків (участь у робочих групах та комітетах при МОЗ тощо).
  6. Проведені дослідження корупції та неефективності державних закупівель ліків для пацієнтів, які живуть з ВІЛ, туберкульозом та вірусними гепатитами (за підтримки ГО “Центр протидії корупції”). За результатами впровадження проекту були знищені більшість корупційних схем у сфері закупівель ВІЛ, туберкульозу та вірусних гепатитів.

 

Більше про проект тут http://www.respect.org.ua/

 

  • 1873
  • 0
Поділитись