До всіх новин

Регіональна зустріч “СНІД і туберкульоз в Східній Європі і Центральній Азії: час дивитися фактам в очі”

26-27 листопада 2019 року в Стамбулі відбулася Регіональна зустріч “СНІД і туберкульоз в Східній Європі і Центральній Азії: час дивитися в очі фактам”, організована Глобальним фондом та ЮНЕЙДС. Її учасниками стали керівники національних програм з туберкульозу та ВІЛ, основні реципієнти Глобального фонду, представники країнових координаційних механізмів, технічні партнери, представники міжнародних організацій, громадянського суспільства та спільноти мереж.

Метою зустрічі стало представлення Регіональної стратегії Глобального фонду для Східної Європи та Центральної Азії; обмін знаннями, досвідом і знаннями про інноваційні робочих моделях для посилення впливу, програмних результатах і стійких підходах до програм по ВІЛ і туберкульозу, які можуть бути адаптовані і контекстуалізувати в інших умовах в регіоні ВЕЦА; а також огляд нових процесів подачі заявок до Глобального фонду.

Від “100% Життя” в цій зустрічі брали участь виконавчий директор Анастасія Дєєва, директор програм і проектів Віталій Каранда і керівник відділу адвокації Євгенія Конончук, яка представила досягнення організації на панелі “Закупівля товарів медичного призначення і діагностичного устаткування: розумні інвестиції для поліпшення доступу, ціни, якості і стійкості “. Євгенія розповіла про успішні практики розширення доступу до препаратів ВІЛ і оптимізації роботи закупівельних механізмів як однієї з частин комплексної адвокаційної стратегії забезпечення стійкості континиума послуг в сфері ВІЛ.


Учасники зустрічі вітали досвід “100% життя” в адвокації та реалізації проектів.

З 2002 року були досягнуті значні результати в боротьбі з епідеміями в регіоні ВЕЦА. Зниження на 47% частки нових випадків ВІЛ-інфекції серед ЛЖВ та зниження тягаря ТБ в регіоні на 33%. Однак, з найвищими темпами зростання ВІЛ і найвищими рівнями МЛС-ТБ в світі, регіон ВЕЦА як і раніше зіштовхується з рядом проблем і необхідністю стійких програмних заходів у відповідь. Підвищена увага до розстановці пріоритетів ефективних втручань, заснованих на фактичних даних, має важливе значення для досягнення ефекту і підвищення програмних результатів.


Припинення епідемій ВІЛ і туберкульозу в рамках Плану Перехода від фінансування Глобального фонду до державного зажадають збільшення інвестицій, інновацій, ще більш ефективних партнерських відносин і невпинної уваги. Багато країн регіону ВЕЦА стикаються з обмеженими фінансовими можливостями для охорони здоров’я, в той час як існує маса успішних практик, які мають бути поширені серед інших країн. В обох випадках існує значний потенціал для оптимізації розробки програми і виділення коштів для підвищення ефективності витрат.

  • 1283
  • 0
Поділитись