До всіх новин

Пряма демократія в дії: вперше петиція пацієнтських організацій призвела до реєстрації законопроекту

17 травня 2019 року у відповідь на петицію пацієнтських організацій, які вимагали законодавчо врегулювати канабіс для медичного та наукового використання, було подано законопроект до Верховної Ради. Під законопроектом поставили підписи 102 народних депутати.

Нагадуємо, що відповідна петиція від 16 пацієнтських організацій  “Законодавчо врегулювати канабіс для науки та медицини — захистити конституційні права громадян” була зареєстрована на сайті петицій Верховної Ради 30 січня 2019 року. Майже за місяць петиція набрала необхідні 25 тис. голосів.

Після розгляду петиції Комітет Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин рекомендував підготувати відповідний законопроект. Голова комітету, член фракції “Батьківщина”, Григорій Немиря зазначив, що це яскравий приклад прямої демократії та прецедент, коли комітет приймає рішення за підсумками розгляду електронної петиції. 15 травня 2019 року Комітет Верховної прийняв рішення зареєструвати запропонований неурядовими організаціями законопроект про легалізацію медичного використання канабісу. Відповідне рішення було прийнято одноголосно на засіданні Комітету.

Дмитро Шерембей, голова БО “100% Життя”, підкреслив: “В Україні понад 2 мільйони пацієнтів страждають від нестерпного болю. Ця кричуща ситуація має бути виправлена найближчим часом. У народних депутатів є можливість позбавити їх страждань, лише зняв бюрократичні обмеження в чинному законодавстві на використання медичного канабісу”.

Законопроект зокрема регулює створення належних умов для провадження господарської діяльності, пов’язаної з культивуванням рослин роду коноплі, що не містять наркотичних речовин у небезпечних кількостях або містять малі кількості наркотичних речовин, а також виробництвом, виготовленням, зберіганням, ввезенням на територію України, вивезенням з території України лікарських засобів, виготовлених з таких рослин; створення умов для використання у медичній практиці рослин роду коноплі, що не містять наркотичних речовин у небезпечних кількостях або містять малі кількості наркотичних речовин, лікарських засобів, вироблених з таких рослин та інше.

  • 2794
  • 0
Поділитись