До всіх новин

100% Життя за підтримки USAID охопила навчанням всіх лікарів первинної ланки Львова

У  2023 році команди проєктів USAID HealthLink та “Твій сімейний лікар” реалізували унікальний проєкт з навчання консультуванню та тестуванню на ВІЛ лікарів та лікарок первинної ланки Львова та області. Протягом 28 воркшопів-тренінгів більше 500 лікарів та лікарок  удосконалювались у тестуванні на ВІЛ та консультуванні і супроводі людей, які живуть із ВІЛ. 

 

 

 

Результати проєкту одразу виявились вражаючими. 20 288 пацієнтів протестовано на ВІЛ за 6 місяців 2023 року. Виявлено 88 людей, які живуть з ВІЛ. Це вже значно перевищує показники 2022 року.  

 

В порівнянні із цілим минулим роком, за цих пів року 2023, кількість виявлених випадків зросла в 3 рази. Це дуже великий результат. Відповідно, люди отримують лікування та допомогу”, — говорить Назарій Колачинський, заступник керівника управління охорони здоров’я Львівської міської ради. 

 

Під час тренінгів лікарі отримували корисні теоретичні та практичні знання та навички, які завірені дипломом із нарахуванням балів безперервного професійного розвитку (БПР). Для медичних працівників передбачений набір інформаційних матеріалів, зокрема універсальні посібники для лікарів, посібники зі спілкування із пацієнтами, значки «Запитай мене про ВІЛ», стікерпаки та інше.  Одним із ключових моментів  тренінгів стало залучення людини зі спільноти ЛЖВ. Наш пацієнт розповідав сімейним лікарям та лікаркам свою історію про життя із ВІЛ. 

 

“Ми переконані, що це дозволить зменшити стигму та дискримінацію серед медичної спільноти міста Львова до людей, які живуть з ВІЛ та водночас стане поштовхом до того, аби кількість тестувань на ВІЛ у нашому регіоні ставала щоразу більшою”, — додає Софія Кушнір, БО “100% Життя.Львів”. 

 

Лікарі та лікарки первинної ланки — це ті, хто стоять сьогодні на сторожі профілактики і раннього виявлення великої кількості хвороб, в тому числі і ВІЛ. 

 

Навчання лікарів Львова та області стало можливим завдяки проєкту HealthLink за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у співпраці з Громадською спілкою «Твій Сімейний Лікар» та підтримці БО “100% Життя”. Партнери заходу – Львівська міська рада та Друге лікарське об’єднання Львова.   

 

 

“Зацікавленість з нашої сторони, як Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я вивчити та зрозуміти досвід, знайти шляхи для того, щоб удосконалити, можливо, цю систему, поширити її на інші регіони, з урахуванням того досвіду, який вже отримано”, — говорить Ігор Семененко, національний спеціаліст бюро ВООЗ в Україні з питань ВІЛ та гепатитів.

 

“Після цього семінару особисто я виявила двох ВІЛ-позитивних людей”, — ділиться Ірина Закрута, лікарка-терапевтка. “Одразу після навчання в мене був один ВІЛ-позитивний результат. Пацієнтка приймає АРВ-терапію дуже задоволена, стан покращився”, — додає Оксана Олійник, завідувачка першим терапевтичним відділенням КНП “3-тя міська поліклініка м.Львова”.

 

Пілотний проєкт у Львові — приклад ефективної синергії USAID Ukraine – USAID Україна, HealthLink: Твій партнер по здоров’ю, ТСЛ: Твій сімейний лікар, Львівська міська радаДруге медичне об’єднання Львова, Управління охорони здоров’я Львівської міської ради,  БО «БТ «Мережа» м.ЛЬВІВ»! 

 

Проєкт HealthLink: Прискорення зусиль із протидії ВІЛ/СНІДу в Україні» — один з наймасштабныших проєктів з тестування на ВІЛ, завдяки якому за останні шість років тестування пройшли майже мільйон чоловік! Проєкт реалізується БО «100% Життя» у партнерстві з МБФ «Альянс громадського здоров’я» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Кожен третій українець, який дізнався про свій ВІЛ-позитивний статус, дізнався про це завдяки HealthLink. Як і де можна пройти тест, детальніше https://prozdorovia.in.ua/khochu-obstezhytys/ 

Соціальний проєкт “Твій сімейний лікар” ініційований у 2017 році БО “100% Життя”. Сьогодні Громадська спілка “Твій сімейний лікар” — це лідер у розбудові, навчанні і гортуванні ком’юніті сімейних лікарів та лікарок в Україні.  

  • 363
  • 0
Поділитись