До всіх новин

Позиція Всеукраїнської Мережі ЛЖВ

Позиція Всеукраїнської Мережі ЛЖВ щодо відкритого звернення членів НКР з профілактики ТБ/СНІДу Республіки Молдова.

Всеукраїнська мережа ЛЖВ звертається до всіх зацікавлених сторін, які беруть участь в подоланні епідемії ВІЛ та ТБ в Молдові, із закликом утриматися від взаємної дискредитації і організувати здоровий діалог для поліпшення ситуації у сфері боротьби з епідеміями та збереження життя тисяч людей.

Ми впевнені, що в будь-якій складній ситуації подібного характеру необхідно відштовхуватися в першу чергу від інтересів пацієнтів. Життя людини – та цінність, яка нівелює будь-який конфлікт в зародку. Безпідставні звинувачення, дискредитація, скандали ведуть тільки в глухий кут і не сприяють конструктивним рішенням.

Україна має досвід виходу з схожій ситуації. Зараз ми теж проходимо процес підготовки Запиту на продовження фінансування ГФ на 2018-2020 роки. Ми також зіткнулися з розбіжностями, відстоювання яких ставило під загрозу всю програму і життя тисяч людей. І ми з гідністю вийшли з цієї ситуації – сівши за стіл переговорів і домовившись про нові принципи роботи. Ми прийшли до розуміння, що тільки держава може забезпечити доступність і системність послуг, а також стійкість після скорочення міжнародного фінансування. Принцип переходу на держфінансування в Україні закладено в нову заявку, а всі основні гравці будуть працювати над тим, щоб державна відповідальність була реалізована на ділі, а не тільки на папері. Після конструктивного діалогу ми склали спільну заяву і зробили її максимально публічною, щоб закрити питання для всіх зацікавлених сторін.

Всеукраїнська Мережа ЛЖВ підтримує Молдову в її непростому, але такому перспективному для людей шляху. Державна відповідальність – це узгодженість дій, яке гарантує збереження життів. Не номінальна, а фінансова, політична, системна і ідеологічна. Громадянське суспільство в цілому та ключові спільноти, як ніхто інший, повинні розуміти це, й максимально підтримувати.

Всеукраїнська мережа ЛЖВ закликає організації громадянського суспільства Молдови, що працюють в сфері ВІЛ і ТБ, докласти всіх можливих зусиль для реалізації основного принципу роботи Глобального фонду по забезпеченню стійкості програм з профілактики та лікування ВІЛ і реалізації прийнятого рішення щодо переходу до державного фінансування.

 

 

  • 1516
  • 0
Поділитись