До всіх новин

Пацієнтські організації підписали Резолюцію з Михайлом Радуцьким та Зоряною Скалецькою

Пацієнтська спільнота, очільниця МОЗ, народні депутати Комітету  з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування підписали Резолюцію щодо подальшого розвитку системи охорони здоров’я. Головні пункти резолюції були погоджені під час заходу-діалогу між пацієнтами, представниками влади та міжнародними організаціями «Медична реформа в інтересах пацієнта», який відбувся у м. Києві 1 жовтня 2019 року.

Збільшення фінансування галузі охорони здоров’я до 4 % від ВВП у 2020 році;  подальше втілення реформи на вторинній та третинній ланці, збереження  моделі фінансування медичних закладів «гроші йдуть за пацієнтом» на всіх рівнях надання медичних послуг; введення в законодавство модель співоплати медичних послуг; сприяння розвитку приватного медичного страхування; розширення доступу до ліків, а також розвиток трансплантації – це ті основні пункти, які вдалося погодити під час відкритого діалогу.

«Новий політичний сезон у нашій країні з новими політичними гравцями  – це завжди вікно можливостей, але в той же час нові виклики для нас, представників пацієнтської спільноти. Подальша трансформація системи охорони здоров’я – це стратегічне питання, яке зараз актуальне і вкрай важливе для пацієнтів. Розпочата реформа медицини – це відповідь на розвалену радянську систему охорони здоров’я і неможливість її існування в старому форматі, а отже  повернення назад є неприйнятним.  Цією Резолюцією ми хочемо зафіксувати ті основні напрямки розвитку медицини і водночас розставити червоні лінії, за які заступати не варто», – прокоментувала Інна Іваненко, виконавчий директор благодійного фонду «Пацієнти України».

Мета такого заходу – це конструктивних діалог з представниками влади, почути один одного та визначити спільні пріоритети на найближчі 3-5 років.

«Як Голова парламентського комітету здоров’я нації пріоритетними завданнями трансформації системи охорони здоров’я України вбачаю розвиток успіхів та усунення недоліків попередніх медичних реформ; розширення доступу громадян до системи охорони здоров’я; підвищення якості медичних послуг та медикаментів; забезпечення раціонального використання коштів в системі охорони здоров’я; демонополізація, державно-приватне партнерство та конкуренція в інтересах пацієнтів.

Співпраця комітету в тому числі з пацієнтськими організаціями при цьому дуже важлива, тож ми завжди готові до конструктивного діалогу з усіма стейкхолдерами й разом усувати ті бар’єри, що заважають, і створювати «правила гри», які допомагатимуть розвитку системи охорони здоров’я в Україні», – зазначив керівник профільного комітету Михайло Радуцький.

Пацієнти підняли гострі питання під час дискусії, зокрема недофінансування програм закупівлі ліків та ризики повернення корупційних схем.

«Ми боремося за права пацієнтів з 2001 року, –  підкреслив голова БО «100% життя» Дмитро Шерембей, – наша організація завжди була некомфортною для влади, тому що в нас нульовий рівень толерантності до корупції. Тому що ціна корупції в медичній сфері – це життя пацієнтів. Тож ми й надалі плануємо бути некомфортними для влади в усьому що стосується здоров’я пацієнтів».

До обговорення трансформації системи охорони здоров’я України долучилися представники понад 10-х міжнародних організацій. Серед них представництва ЄС в Україні, Європейської Комісії в Україні, представники ВООЗ,  Світового банку, ПРООН та інші. Міжнародна спільнота висловила підтримку тому курсу реформ, який був обраний, і сподівається на його продовження.

За словами Олександра Сушка, виконавчого директора міжнародного фонду «Відродження», в медичній реформі сьогодні втілені ключові цінності Фонду  прозорий, і справедливий доступ для всіх громадян до медичної допомоги: «Ми всіляко підтримуємо те, що основною метою цієї трансформації має залишитися формування економічно-ефективної та недискримінаційної моделі системи охорони здоров’я, прозорого й раціонального використання бюджетних коштів, забезпечення рівного доступу всіх громадян, у тому числі представників уразливих груп, до життєво необхідних лікарських засобів і відповідного лікування».

Захід зібрав більше 100 учасників,  діалог відбувся і це дає надію на те, що позиція пацієнтів буде врахована. Зі свого боку БФ «Пацієнти України» відкриті до співпраці щодо усіх тем охорони здоров’я із представниками депутатського корпусу та МОЗ. Ми готові надати  нашу експертизу та всебічну підтримку у процесах ухвалення законопроектів.

  • 1469
  • 0
Поділитись