До всіх новин

Нагадати близьким про туберкульоз

Нагадати близьким про туберкульоз вирішили БО «100% життя» та інфлюенсери напередодні Дня боротьби з туберкульозом у соціальному флешмобі #ТиБлизько

24 березня Міжнародний день боротьби з туберкульозом – захворюванням, яке в Україні виявляють у десятків тисяч пацієнтів щороку. Статистика МОЗ за 2020 рік уперше за тривалий час  показала зниження кількості виявлених випадків туберкульозу. Проте немає підстав радіти цій цифрі, це радше сигнал до роботи. Він може свідчити, що за карантинами та локдаунами і загал, і лікарі трохи забули про це захворювання. Рідше перевіряються, а отже, і рідше виявляють. Саме тому цього року БО «100%» життя вирішила привернути увагу до боротьби з туберкульозом трохи раніше за календарну дату.

Декілька тижнів тому інфлюенсери в соціальних мережах розпочали флешмоб #ТиБлизько. Фешн- та б’юті-блогерки, актриси та лікарі, громадські діячі розповіли про близьких людей, про тих, хто наповнює їхні життя сенсом і закликали зробити це своїх підписників з тим самим хештегом – #ТиБлизько. «Нам справді треба більше таких щирих історій», ‒ написала актриса Анна Славінчук. Останніми днями, й безпосередньо 24 березня, ці теплі історії набувають вагомого сенсу. Бо тепер #ТиБлизько  стає добіркою причин перевіритися на туберкульоз ‒ перевіритися самому та підказати близьким. #ТиБлизько  стає співзвучним усталеному скоченню туберкульозу в медичних довідниках і статистиці ‒ #ТБ.

«Туберкульоз насправді значно ближчий до кожного з нас аніж багато хто думає, ‒ розповідає Дмитро Шерембей, голова Координаційної ради БО «100% життя». ‒ За даними ВООЗ, в Україні своєчасно не виявляють близько 23% випадків цього захворювання. Тому нам приємно, що на другому етапі із закликом перевіритися заради близьких і підказати їм, де шукати інформацію, до нас долучися нові інфлюенсери. І ми вдячні кожному з них. За те, що нагадали про симптоми, за те, що розмістили посилання на сайт https://prozdorovia.in.ua/vse-pro-tuberkuloz/ . Головне ‒виявити хворобу. Що робити з нею далі ‒ знають лікарі. Це давно не страшне захворювання з тривалим лікуванням у закритих диспансерах. Сучасні ліки дозволяють швидко стати незаразним, повернутися до своїх близьких і проживати нові й нові позитивні історії разом».

Вдячні кожному, хто підтримує ініціативу чи просто поділиться інформацією з тими, хто поряд.

Більше інфо про туберкульоз: https://prozdorovia.in.ua/vse-pro-tuberkuloz/

Частину постів у соцмережах Fb та Instagram можна знайти за #ТиБлизько

  • 1506
  • 0
Поділитись