До всіх новин

МОЗ, Мережа і Transparency International Ukraine підписали меморандум про розробку електронної системи охорони здоров’я України

 

Сьогодні в Міністерстві охорони здоров’я України відбулося підписання меморандуму про співпрацю в розробці електронної системи охорони здоров’я (e-health). Мережа та Transparency International Ukraine виступили від цивільного сектору cторонами, які підписали документ.

Меморандум позначив формат відносин ініціативної групи в особі громадських активістів, МОЗ та представників ІТ-бізнесу. У меморандумі прописані цілі і принципи подальшої спільної роботи.

«Ми дуже раді, що ця громадянська ініціатива знайшла широку підтримку в Міністерстві охорони здоров’я. По суті, сьогодні, підписання меморандуму стало легітимізацією відносин всіх ініціативних сторін, які вже вели роботу протягом півтора місяців. Ми як пацієнтська організація і Transparency International Ukraine з боку громадськості, контролюватимемо дотримання всіх принципів, зафіксованих в меморандумі. Щоб здоров’я і життя людини залишалося на першому місці при прийнятті будь-яких управлінських і технічних рішень. Ми це робимо для пацієнтів, і повинні це пам’ятати, при прописуванні кожному технічному деталі. В кінцевому рахунку, індикатором ефективності всієї роботи будуть врятовані життя», – сказав Голова Координаційної ради Мережі Дмитро Шерембей.

Голова Корради Мережі також зазначив, що це принципово новий формат. В подальшому може змінюватися керівництво Міністерства охорони здоров’я, але електронна система буде працювати. Це приклад, коли ІТ-бізнес об’єднався з цивільним сектором, і запропонував Міністерству охорони здоров’я ефективну модель.

Д-р Уляна Супрун, в.о. Міністра охорони здоров’я, зазначила, що це історична подія для української медицини. Це крок, який Україна повинна була зробити ще як мінімум 10 років тому, але в результаті небажання держави спілкуватися з громадськістю все попередні спроби були невдалими.

Нова команда МОЗ вирішила співпрацювати з відкритим об’єднанням ІТ-бізнесу, громадськості та експертів. Тому відтепер МОЗ, Мережа, Transparency International Ukraine та інші партнери разом офіційно працюватимуть над тим, щоб кожен пацієнт мав повноцінну історію свого здоров’я, щоб кожен лікар не заповнював нескінченну кількість паперів, а керівники медичних установ мали доступ до статистичних даних для їх ефективного функціонування.

Результатом меморандуму буде підписання до кінця 2016 року “дорожньої карти” запровадження Е-системи, створення єдиних, прозорих правил доступу до неї, а також програмного забезпечення, необхідного для запуску реформи.

Мережа вітає, що ця ініціатива знайшла широку підтримку в громадському секторі і в середовищі ІТ-бізнесу. Зокрема, меморандум вже підписали представники МОЗ, Державного агентства з питань електронного урядування, Мережа ЛЖВ, Transparency International Ukraine, Української асоціації сімейної медицини, представники ІТ-бізнесу в Україні. Документ є відкритим, і вітаються нові підписанти і учасники.

 

  • 1840
  • 0
Поділитись