До всіх новин

Представники Мережі ЛЖВ виступили на слуханнях ООН в Нью-Йорку

 

Представники Мережі ЛЖВ виступили на слуханнях ООН в Нью-Йорку

6 квітня, напередодні засідання високого рівня з питань ВІЛ/СНІД в ООН, представники Мережі ЛЖВ Світлана Мороз, Ярослав Зелінський та Сергій Дмитрієв взяли участь в слуханнях громадянського суспільства в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку.

Ярослав Зелінський долучився до дискусії з питань доступності нових препаратів для лікування туберкульозу в країнах з низьким рівнем доходів. Він наголосив на важливості використання гнучких норм Угоди ТРІПС у якості одного з основних інструментів досягнення стратегічних цілей UNAIDS “90-90-90”. Адже основна маса хворих на ВІЛ та ТБ проживає в країнах, чий рівень доходів не дозволяє радикально збільшити витрати на закупівлі ліків, особливо – новітніх розробок.

Сергій Дмитрієв, коментуючи доповіді під час пленарного засідання на тему “Партнерство заради успіху та роль спільнот розбудові гнучких систем охорони здоров’я”, поділився результати роботи в умовах збройних конфліктів. Він розповів, що незважаючи на досягнуті успіхи та прогрес у боротьбі з епідемією в Україні, війна перекреслила здобутки в боротьбі з ВІЛ в Україні. Унаслідок анексії Криму та військової агресії на Сході України, десятки тисяч ВІЛ-позитивних українців залишились без доступу до програм профілактики та лікування ВІЛ. Сергій підкреслив, що Україна – не єдина країна, яка стикається з проблемою відповіді на епідемією ВІЛ/СНІД в умовах кризи і що, на жаль, міжнародні ініціативи здебільшого орієнтовані на роботу в стабільних країнах. Від імені представників української спільноти ЛЖВ, Сергій закликав ООН включити окремі положення, що стосуються забезпечення відповіді на епідемію ВІЛ в умовах конфліктів і надзвичайних ситуацій, до нової Політичної декларації з ВІЛ / СНІДу, яка повинна бути підписана в поточному році.

Світлана Мороз, очільниця Донецького осередку Мережі, виступила із доповіддю на тему “Партнерство заради успіху та роль спільнот розбудові гнучких систем охорони здоров’я”.

Часто беручи участь у міжнародних заходах, Світлана звернула увагу на те, що справжньому партнерству заважають наявні бар’єри, криміналізація, переслідування та заборони на переміщення між країнами людей, які живуть з ВІЛ, уразливих до інфікування ВІЛ груп. Через такі умови ВІЛ-позитивні люди не в змозі ефективно доносити своє бачення й формувати світові тенденції боротьби з епідемією під час подій міжнародного значення. Світлана також закликала не забувати про низьке охоплення програмами профілактики та  лікуванням АРТ в країнах із низьким та середнім рівнем доходів і запропонувала розбудовувати партнерство таким чином, щоб тема ВІЛ не залишалась осторонь на регіональному та національному рівнях. У своїй доповіді Світлана наголосила, що нові Цілі сталого розвитку повинні стати ще одним поштовхом для інтеграції і взаємозв’язку досягнення гендерної рівності, викорінення насильства і забезпечення доступу до послуг сексуального та репродуктивного здоров’я ВІЛ+ жінок або є представницями вразливих до ВІЛ груп.

Нагадаємо, що у червні відбудеться засідання високого рівня з питань ВІЛ/СНІД в ООН, у якому Мережа ЛЖВ візьме активну участь.

Представники Мережі ЛЖВ виступили на слуханнях ООН в Нью-Йорку

Представники Мережі ЛЖВ виступили на слуханнях ООН в Нью-Йорку

Представники Мережі ЛЖВ виступили на слуханнях ООН в Нью-Йорку

 

  • 1318
  • 0
Поділитись