До всіх новин

Мережа виступає за доступність медичної допомоги всім верствам населення

8 лютого 2017 року Житомирі пройшла зустріч заступника міністра охорони здоров’я Оксани Сивак та представників місцевої влади, об’єднаних територіальних громад, громадських організацій. Вони обговорили ключові проблеми впровадження у наступному році медичної реформи в Україні та першочергові кроки для їх вирішення.

aid_1

Оксана Сивак пояснила основні аспекти реформування медицини. В ході обговорення їй поставили цілий ряд важливих питань щодо реалізації цього плану в регіоні. Присутніх хвилювала необхідність удосконалити нормативно-правову базу, персональна відповідальність пацієнтів на первинному рівні медичного обслуговування та просвітницька діяльність в сфері профілактики та здорового способу життя.

У цій зустрічі брала участь і Наталія Нагорна, член координаційної ради БО «Мережа» в Житомирі. Вона підтримала основні аспекти реформ первинної медичної допомоги. Але Наталя Нагорна звернула увагу представників влади на категорію людей, які зараз залишилися без захисту, а їх потреби не враховані в повній мірі. «Якщо брати світовий досвід, то уразливим верствам населення, бездомним і людям, що знаходяться в зоні особливого ризику, первинна допомога надається сімейними лікарями. В Україні це питання залишається відкритим, а сама процедура не визначена. Ми, як представники благодійних організацій, громадськості готові до співпраці з Міністерством охорони здоров’я, щоб новий пакет реформ галузі включав інтереси абсолютно всіх верств населення. Необхідно розробити методику надання якісної медичної допомоги таким чином, щоб ні хто не залишився без уваги» — підкреслила Наталія Нагорна.

Також Наталія зазначила, що у БО «Мережа» вже є певні напрацювання в цьому напрямку, і що Мережа готова до діалогу щодо включення ціх напрацювань до пакету реформ.

 

  • 1524
  • 0
Поділитись