До всіх новин

Мережа впроваджує революційну модель надання медичної допомоги

 

Мережа впроваджує нову модель послуг з надання медичної допомоги для пацієнтів. Пілотний проект уже стартував у Полтаві – клініка під ключ “100% життя» була презентована міжнародним партнерам, представникам ООН, Глобального Фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією, Агентству США з міжнародного розвитку (USAID), МБФ «Альянс громадського здоров’я», Центру контролю і профілактики захворювань США (CDC), міжнародним аудиторським компаніям Price Waterhouse Coopers і Deloitte. Новий центр буде надавати сучасні медичні послуги для ВІЛ-позитивних пацієнтів безкоштовно. У 2016 році планується відкрити ще три центри «100% життя» в трьох регіонах України.

«Мережа виступає за розумні інвестиції, які рятують життя людей. У Полтаві ми запустили перший центр «100% життя», в якому будуть надаватися кваліфіковані безкоштовні медичні послуги для ВІЛ-позитивних пацієнтів і платні послуги для пацієнтів загального потоку, – каже Дмитро Шерембей, Голова Координаційної ради БО «Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ/СНІД». – За нашими оцінками, початкова інвестиція в такий центр окупається вже через 6 місяців роботи і це неймовірно. Ми говоримо про прибутки, які можна витратити тільки на розширення спектра послуг для пацієнтів і поліпшення їх якості».

Виконавчий директор БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» Володимир Курпіта додає: «Ми розуміємо, що досягнення цілей ЮНЕЙДС 90-90-90 для України – це суттєве розширення людей на лікуванні і величезне навантаження на державну інфраструктуру. Клініки «100% життя» працюватимуть спільно з Центрами СНІДу та знизять навантаження на державну систему медичної допомоги. Більш того, ми говоримо про якісно новий, толерантний і індивідуальний підхід до пацієнтів з ВІЛ. Дуже важливо, що центри також орієнтовані на близьке оточення ВІЛ-позитивних пацієнтів, надаючи їм консультаційні та діагностичні послуги», – додає виконавчий директор БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД».

Для кого нові клініки

Клініки будуть доступні для всіх, але головний перелік послуг орієнтований на:

 • ВІЛ+ пацієнтів
 • споживачів ін’єкційних наркотиків
 • клієнтів програм замісної терапії
 • пацієнтів з вірусними гепатитами
 • паліативні пацієнти
 • пацієнти загального потоку

Робота клінік «100% життя»

Центри працюватимуть 7 днів на тиждень з 8:00 до 22:00. Для пацієнтів доступні наступні послуги:

 • тестування на ВІЛ (швидкими тестами)
 • консультація інфекціоніста і супровід пацієнта
 • видача АРТ
 • лікування залежності, консультація нарколога
 • видача препаратів замісної терапії
 • діагностичні послуги

для пацієнтів загального потоку будуть доступні платні послуги: консультації невропатолога, нарколога, сімейного лікаря, терапевта; діагностика та медичний супровід; послуги на дому; соціальний супровід пацієнтів.

Навіщо

Основною перевагою медичних центрів «100% життя» є толерантне ставлення до цільової аудиторії, обізнаність зі специфічними особливостями її стилю життя, відсутність стигми та дискримінації. Комфортне і сучасне і обслуговування: електронна картка пацієнта, електронна реєстратура, надання послуг незалежно від місця проживання. Комплексне медико-соціальне обслуговування, адаптоване під реальні потреби пацієнтів, забезпечення додаткових послуг на базі партнерських організацій, контроль за наданням якості послуг, як з боку держави, так і з боку громадянського суспільства.

Слідом за Полтавою вже в 2017 році плануються відкрити центри в Житомирі, Рівному, Львові, Одесі, Сєвєродонецьку, Краматорську, Харкові.

 

 • 1297
 • 0
Поділитись