До всіх новин

Мережа та партнери добилися фінансування з держбюджету програм замісної терапії

 

replacement_therapy

Уже в 2016 році вперше в історії України з державного бюджету будуть виділені кошти на програму замісної терапії (ЗПТ) для лікування пацієнтів з наркотичною залежністю. З держбюджету програма ЗПТ профінансована на 13 млн. грн. Це дозволить забезпечити терапією 8 тис людей вже в поточному році. Підкреслимо, що таким чином профілактику ВІЛ держава ще не підтримувала ніколи.

Відповідні зміни в бюджетній програмі на 2016 рік затверджені спільним наказом Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства фінансів України від 21.10.2016 № 1128/888.

«Вперше в Україні програма замісної терапії буде фінансуватися з держбюджету! І в повному обсязі, – говорить Дмитро Шерембей, голова Координаційної ради БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД». – Це була титанічна праця, заради якої об’єдналися і активісти, і експерти, і лідери думок з державного і громадського сектора. Мережа ЛЖВ дякує всім, хто підставляв плече і йшов поруч. Підтримка і, головне, віра в нас багато чого варті»

Нагадаємо, замісна підтримуюча терапія – основний метод лікування пацієнтів з опіоїдною залежністю та профілактика інфікування ВІЛ серед споживачів ін’єкційних наркотиків. Про це йдеться в спільній заяві ВООЗ/УООННП/ЮНЕЙДС про замісної підтримувальної терапії.

 

  • 1484
  • 0
Поділитись