До всіх новин

Мережа відвідала Міжнародну конференцію з ВІЛ/СНІДу в Дурбані

 

Минулого тижня в Дурбані пройшла 21-а Міжнародна конференція з ВІЛ/СНІДу, яку відвідала делегація Мережі. На конференції представники Мережі брали участь у сесіях, акціях, пліч-о-пліч з активістами з усього світу йшли вулицями Дурбана і вимагали доступу до лікування. Також наші представники виступали з доповідями і ділилися з міжнародними партнерами та учасниками конференції своїми досягненнями в боротьбі з патентними монополістами в фармацевтичному бізнесі і в розширенні доступу до лікування АРТ серед усіх ВІЛ-позитивних українців, в тому числі і тих, що знаходяться в ув’язненні. Також Мережа представила свої успішні практики в боротьбі зі стигмою та дискримінацією ВІЛ-позитивних людей в Україні.

Але головним досягненням Мережі на цій конференції стало отримання нагороди від PEPFAR! Серед понад 40 країн, в яких працює Програма PEPFAR, Мережа отримала нагороду за краще партнерство серед усіх пацієнтських організацій, які борються за доступ до лікування ВІЛ-позитивних людей. Завдяки цьому партнерству і роботі Мережі Україна все ближче до мети PEPFAR – 72% ВІЛ-позитивних людей на лікуванні АРТ.

Також в Дурбані Голова Координаційної ради Мережі Дмитро Шерембей зустрівся з представниками компанії Avacarehealth (одним з двох виробників оральних швидких тестів в світі). Такий тест людина може використовувати сама, без допомоги медиків. Цікаво, що для перевірки не потрібно використовувати кров, а результат треба чекати не більше 20 хвилин. Дмитру Шерембею вдалося домовитися з компанією про появу таких тестів в Україні найближчим часом. Це допоможе впровадити стратегію Test and Treat, а виявляти нові випадки інфікування ВІЛ стане набагато простіше.

 

  • 1569
  • 0
Поділитись