До всіх новин

Мережа подала в суд на визнання недійсним патенту на ліки проти ВІЛ – тенофовір алафенамід фумарат

 

invalid_patents

БО «Всеукраїнська Мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» подала позов, спрямований на розширення доступу пацієнтів до важливого препарату для лікування ВІЛ – тенофовіру алафенаміду фумарату.

30 грудня 2016 року Господарський суд Києва відкрив судове провадження за позовом Всеукраїнської Мережі ЛЖВ про визнання недійсним патенту, який встановлює монополію в Україні на важливий препарат для лікування ВІЛ/СНІД – тенофовір алафенамід фумарат (ТАФ). Перше засідання по даній справі суд призначив на 26 червня 2017 р 10:00.

В рамках даного судового провадження Господарський суд Києва розгляне позов Мережі ЛЖВ та проведе оцінку патенту на відповідність вимогам законодавства, зокрема новизни, винахідницького рівня, а також промислової застосовності. Крім невідповідності вищевказаним критеріям, в позові вказується на процедурні вимоги порушені власником патенту при подачі заявки на видачу патенту, які згідно з чинним законодавством є підставою для його скасування.

У зв’язку з невідповідністю патенту вимогам законодавства, Мережа вважає, що у власника патенту відсутні монопольні права на імпорт даного препарату в Україну. У разі якщо позов буде задоволений судом, монопольні права на ТАФ будуть скасовані. Як результат ліквідації монополії, з’явиться можливість імпорту в Україну доступних генеричних аналогів препарату, що значно знизить його вартість і тим самим підвищить доступність даного лікарського засобу для пацієнтів.

 

  • 2461
  • 0
Поділитись