До всіх новин

Мережа ініціює реформування системи надання соціальних послуг у Дніпропетровській області.

 

22 квітня 2016 року у виконавчому комітеті м. Кривий Ріг Мережа провела презентацію та круглий стіл з обговорення Криворізької міської програми розвитку соціальних послуг, за участі в.о. Голови м. Кривий Ріг, заступників міського голови, голів районів міста.

Участь у круглому столі також взяли представники управлінь праці та соціального захисту населення, управління охорони здоров’я, управління освіти та науки, комітет у справах сім’ї і молоді, центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служба у справах дітей, міський центр профілактики і боротьби зі СНІДом.

Протягом 2015 року Мережею, в результаті низки робочих зустрічей, спільно з представниками управлінь і департаментів міської державної адміністрації м. Кривий Ріг було розроблено відповідну міську програму.

Основними завданнями програми є:

  • вдосконалення системи надання соціальних послуг;
  • забезпечення доступності послуг для всіх категорій населення;
  • впровадження нових механізмів надання соціальних послуг;
  • підвищення якості та ефективності надання послуг;
  • залучення НУО до надання соціальних послуг.

Як зазначила Ольга Гвоздецька, директор з інновацій і розвитку Всеукраїнської мережі ЛЖВ, – «Наша організація усвідомлює, що соціальні потреби клієнтів мають задовольнятися на рівні місцевих громад. Саме тому важливо чітко розуміти потреби громади у соціальних послугах та планувати відповідь, з урахуванням можливостей усіх місцевих надавачів соціальних послуг».

На думку Тараса Брижоватого, експерта Всеукраїнської мережі ЛЖВ з питань реформування соціальних послуг, – «На сьогодні представники органів місцевого самоврядування мають високу мотивацію до запровадження таких важливих змін у соціальній сфері, то ж впровадження програми на рівні Кривого Рогу є цілком реалістичним»

Сергій Маляренко, в.о. міського Голови висловив зацікавлення щодо подальшого впровадження програми на рівні міста та партнерства з Мережею. За словами Елли Соколюк, виконавчого директора Криворізького міського відділення Всеукраїнської мережі ЛЖВ, – «Відділення Мережі у Кривому Розі є цілком спроможним розвивати соціальні послуги на рівні громади міста, оскільки ми маємо успішний досвід впровадження подібних програм для ВІЛ-позитивних людей, який може бути трансформований під потреби у соціальних послугах для загального населення».

Із 2013 року Всеукраїнська Мережа ЛЖВ, спільно з Міністерством соціальної політики України, розпочали роботу із розробки регіональних програм розвитку соціальних послуг, які базуються на специфічних потребах регіону, включають діяльність з надання соціальних послуг всіх відповідних управлінь і структурних підрозділів із забезпеченням максимально ефективного використання наявних в місті ресурсів.

 

  • 1447
  • 0
Поділитись