До всіх новин

Гайд для юристів, які захищають права людей з ВІЛ/СНІД та туберкульозом: презентація дослідження

2 листопада о 12.00 Українська Гельсінська спілка з прав людини разом із благодійною організацією  «100% ЖИТТЯ» презентують аналітичний звіт  «Дослідження практики Європейського суду з прав людини у справах щодо захисту прав людей, які живуть з ВІЛ, представників уразливих до інфікування ВІЛ груп населення та осіб, які хворіють/хворіли на туберкульоз, та відповідної практики національних судів». 

 

За даними Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України («ЦГЗ МОЗ»), станом на 01.07.2023 у закладах охорони здоров’я України під медичним наглядом перебувало 158 308 людей, які живуть з вірусом імунодефіциту людини («ВІЛ»), що становить 386,1 чоловік на 100 000 населення. 

 

Впродовж перших шести місяців 2023 року виявлено та офіційно зареєстровано 5 834 випадків ВІЛ-інфекції. У середньому, щодня в Україні реєструвалося 32 випадки захворювання на ВІЛ-інфекцію, 9 випадків захворювання на синдром набутого імунодефіциту («СНІД») та 4 смертей від хвороб, зумовлених СНІДом.

 

Крім того, за даними ЦГЗ МОЗ, в Україні за минулий 2022 рік кількість уперше зареєстрованих захворювань на туберкульоз («ТБ»), включно з його рецидивами, становила 18 510, або 45,1 на 100 000 населення, що на 2,5% більше показника 2021 року (18 241, або 44,0 на 100 000 населення)

 

Зазначена статистика більш, ніж переконливо, свідчить про те, що різноманітні питання, які стосуються людей, які живуть з ВІЛ («ЛЖВ») та/або ТБ, є далеко не поодинокими і не лише теоретичними для України, оскільки вони стосується досить великої кількості наших співвітчизників. 

 

Дослідження від БО «100% ЖИТТЯ» може стати корисним довідником для юристів і правозахисників, які працюють з такими цільовими групами і захищають їхні інтереси в судах. 

 

Автори розглянули практику Європейського суду з прав людини, а також міжнародні принципи та стандарти, встановлені Судом у своїй практиці. Крім того, проаналізували новітню практику національних судів (зокрема, судові рішення, винесені після 01.01.2020), яка стосувалася прав за Конвенцією зазначених представників цільових

груп дослідження.

 

Дослідники наводять приклади  найбільш важливих  рішень та ухвал з практики ЄСПЛ, в першу чергу по справах проти України, а також ключових справ проти інших країн, в яких порушувалися ті чи інші питання прав представників основних цільових груп за Конвенцією

 

Презентація дослідження відбудеться:

 

Де: в Українському кризовому медіа-центрі (Український дім, Київ, вул. Хрещатик, 2). 

 

Коли: 2 листопада 12.00

 

Форма для реєстрації: https://forms.gle/Fs13q1dq7eZhByV89 

 

Для того, щоб взяти участь в заході і поставити питання особисто, зареєструйтеся ТУТ

 

Спікери:

 

  • Ігор Караман – доктор права, юрист Секретаріату ЄСПЛ (2008-2012, 2017-2021), адвокат, експерт ВША НААУ з питань ЄКПЛ та ЄСПЛ;
  • Михайло Тарахкало – адвокат, директор Центру стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини;
  • Наталія Козаренко – координатор мережі громадських приймалень УГСПЛ
  • Ольга Комарова – модератор

 

Аналітичний звіт підготовлено за фінансової підтримки Благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» в рамках реалізації проекту «Прискорення прогресу у зменшенні тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції в Україні», підтриманого Глобальним фондом для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

  • 518
  • 0
Поділитись