До всіх новин

БО “100% Життя” долучилася до флеш-мобу із закликом до ЄС

Понад 100 організацій, серед яких БО “100% Життя” та регіональні осередки, закликали ЄС виділити 715 мільйонів євро у Глобальний фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією.

Українське громадянське суспільство разом із європейськими організаціями-партнерами розгорнули гігантський український стяг на площі Шумана (Брюссель) перед промовою, яку 14 вересня виголосить президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн. За допомогою стягу активісти прагнуть привернути увагу президентки Єврокомісії до необхідності збільшення інвестицій у боротьбу з ВІЛ/СНІДом, туберкульозом і малярією. Саме тому на ньому написано таке повідомлення: “Шановна Європейська Комісіє, будь ласка, інвестуйте 715 мільйонів до Глобального фонду. Українські громадські організації”. Цей прапор є символом солідарності та свідчить про підтримку українським громадянським суспільством діяльності Глобального фонду.

Голова Координаційної ради БО “100% Життя” Дмитро Шерембей підкреслив: “У той час, коли Україна виборює свою незалежність, вкрай необхідно не втратити досягнення у сфері боротьби зі СНІДом та туберкульозом, які опинилися під загрозою через війну. Ми закликаємо ЄС підтримати Глобальний Фонд як лідера у світовій боротьбі із смертельними хворобами”

Акція завершила міжнародний флешмоб «Перемагаймо разом: #FightForWhatCounts», що стартував у Києві та Львові і став скадовою зусиль громадянського суспільства України щодо адвокації повного фінансування Глобального фонду на 2023-2025 роки. Він був започаткований 108 українськими громадськими організаціями за підтримки європейських партнерів, як продовження відкритого листа із закликом до Президента Європейської Комісії та лідерів інших країн-донорів Глобального фонду збільшити фінансування Глобального фонду на 30% .

–  Як ми бачили з численних прикладів у недавньому минулому, країна, яка перебуває у стані війни, також ризикує отримати поширення ВІЛ серед свого населення. Солідарність з Україною має включати боротьбу з епідемією ВІЛ. Глобальний фонд, який має великий досвід роботи в регіоні СЄЦА, повинен і надалі відігравати ключову роль у боротьбі з ВІЛ у всьому регіоні, приділяючи особливу увагу ситуації в Україні», –  сказав Пітер Ванхолдер, виконавчий директор European AIDS.

Організатори міжнародного флешмобу “Let’s win together: #FightForWhatCounts” Альянс громадського здоров’яAidsfonds, the European AIDS Treatment Group та Global Health Advocates.

  • 844
  • 0
Поділитись