Експерти з України і Африки обговорили як покращити доступ до лікування гепатиту С
За епідеміологічними оцінками близько 185млн людей в світі інфіковані вірусом гепатиту С і більшість із них про це не знає. Стратегія сектору Глобального Здоров’я (GHSS) у відношенні вірусного гепатиту має на меті зменшити кількість нових випадків інфікування ВГС у 2016-2021 роках на 90%.
В Україні проживає 223 000 людей, які живуть з ВІЛ (ЛЖВ) – 0,49% від загальної кількості населення. Основні ключові групи поширення епідемії ВІЛ в Україні – люди, які вживають наркотики ін’єкційним шляхом (ЛВІН) – близько 21,9% від загальної кількості групи, що становить близько 341,5 тис. людей; працівники секс-індустрії (РКС) та чоловіки, які мають секс із чоловіками (ЧСЧ).
Результати інтегрованого біологічного та поведінкового дослідження свідчать про 55,8% поширеності ВГС серед ЛВІН, 15% серед РКС та 4% серед ЧСЧ. Незважаючи на успіхи у лікуванні людей з ВІЛ, доступ до лікування обмежений. За даними різних авторів поширеність ВГС серед ВІЛ-інфікованих коливається від 33% до 59%. Серед уразливих груп населення відсоток ко-інфікованих найвищий.
1-3 серпня 2018року відбувся моніторинговий візит в Україну головного дослідника демонстраційного проекту EQUIP Чарлза Чазели з Південної Африки. Імплементація проекту EQUIP в Україні стартувала у березні 2018 року. Лікування пацієнтів в проекті відбувається сучасними противірусними препаратами прямої дії.
Згідно проекту EQUIP спрощена модель тестування на ВГС, лікування та догляду виконується разом з тестом на ВІЛ та ініціювання АРТ. Завдяки поліпшенню доступу до лікування ВГС-інфекції для представників ключових та найбільш вразливих груп, можливо прискорити початок АРТ у осіб з ко-інфекцією ВІЛ та формування прихильності до АРТ.
БО “100% Життя” є одним із партерів-виконавців імплементації проекту в Україні. З короткий термін вдалося залучити до лікування більше 200 осіб з ВГС, близько 40 % з них ко-інфіковані ВІЛ. Під час зустрічі Директор проекту “Right to care” в Україні Тетяна Бернард та залучені до реалізації учасники проекту БО “100% Життя”, МБФ Альянс та ЦГЗ МОЗ України звітували про успіхи та проблемні питанні, які виникали в ході імплементації. Відбулися моніторингові візити то закладів охорони здоров’я, на базі яких реалізується проект EQUIP в Україні (фото в додатку).
Напередодні, під час спільної прес-конференції МОЗ, ЦГЗ та БО “100% Життя”, експерти зробили спільну заяву про значний прорив у доступі до лікування гепатита С в Україні.
Детальніше за посиланням http://network.org.ua/2018/07/27/gepatyt-s-bilshe-ne-vyrok-v-ukrayini-vylikuyut-usyu-chergu-patsiyentiv/