До всіх новин

Дослідження «Оцінювання стигми щодо туберкульозу в Україні».

До уваги громадськості представлено звіт за результатами дослідження «Оцінювання стигми щодо туберкульозу в Україні». Це перше дослідження ТБ-стигми не лише в Україні, а в усьому регіоні Східна Європа та Центральна Азія.

Основна мета дослідження —  оцінити, якою мірою пов’язана із туберкульозом стигма є бар’єром до послуг з діагностики, лікування та профілактики туберкульозу,  а також розробити рекомендації для подолання ТБ стигми в Україні.

«Стигматизація пацієнтів є одним з важливих бар’єрів доступу до медичної допомоги. Ми пишаємось тим, що вперше в Україні реалізували дослідження з оцінювання рівня стигми відносно людей з ТБ. Отримані результати допоможуть нам спланувати діяльність направлену на подолання стигматизації і усунення перепон, пов’язаних з отриманням медичної допомоги людям з ТБ» – коментує Сергій Дмитрієв, директор з політики та адвокації БО «100% Життя».

«Внаслідок стигматизації в громаді, медичних закладах, родині, на роботі діагноз  проховується, а люди запізно звертаються за медичною допомогою. Це призводить до поширення туберкульозної інфекції у суспільстві та смерті людей з ТБ, яким можна було б допомогти, якби вони своєчасно звернулись за медичною допомогою. Тому важливо знизити рівень стигми відносно людей з ТБ на всіх рівнях для подолання епідемії і збереження життів» — підкреслює куратор проекту Владислав Денисенко, старший фахівець відділу адвокації БО «100%  Життя».

Результати оцінювання надають важливу для країни інформацію щодо рівнів та розміру стигматизації стосовно ТБ, яка може використовуватися для розробки інтервенцій, спрямованих на усунення нерівного доступу до послуг у сфері охорони здоров’я для людей з ТБ та забезпечення людино-орієнтованого підходу в профілактиці, діагностиці та лікуванні туберкульозу.

Звіт українською   Zvit_100Life_Stigma_TB_UA

Звіт англійською   Zvit_100Life_Stigma_TB_ENG

  • 3169
  • 3
Поділитись