До всіх новин

Діагностика туберкульозу інноваційними LF-LAM тестами: вражаючі результати проекту

17 червня 2020 БО”100% Життя” спільно з ДУ “Центр громадського здоров’я МОЗ України” провели вебінар-нараду “Результати та перспективи впровадження програмного компоненту “Забезпечення виявлення активного туберкульозу серед людей, які живуть з ВІЛ за допомогою інноваційних LF-LAM тестів”.

Віктор Третьяков, керівник відділу з розвитку програм лікування та Яна Шеремета, старший фахівець відділу з розвитку програм лікування БО”100%ЖИТТЯ” представили підсумки реалізації проекту у 2019 році та плани на 2020 рік: “За результатами проекту у 2019 році 10 331 клієнтів були протестовані LF-LAM тестом, у 1 762 клієнтів було вперше виявлено активний туберкульоз та розпочато лікування, — підкреслив Віктор Третьяков. — Це вражаючі результати, які показують доцільність використання цих інноваційних тестів для швидкої діагностики туберкульозу у людей, які живуть з ВІЛ”. 

Діагностична цінність зазначеного методу полягає в можливості швидкого встановлення діагнозу на туберкульоз з використанням комплексної діагностики. Це особливо важливо у пацієнтів, у яких відсутнє бактеріовиділення або неможливо отримати біологічний матеріал для мікробіологічного обстеження через тяжкість стану або позалегеневу локалізацію туберкульозного процесу.

Юрій Варченко, головний фахівець з профілактики та нагляду за туберкульозом ЦГЗ, у своїй презентації представив підстави для застосування, показання до проведення тестування, алгоритми діагностики туберкульозу із використанням LF-LAM тесту, аналіз імплементації проекту у 2019 році за результатами супервізії ЦГЗ. 

Всього в вебінар-нараді прийняли  участь 187 учасників: керівники закладів охорони здоров’я з організації надання медичної допомоги протитуберкульозної служби та центрів профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІДом, керівники та відповідальні фахівці неурядових організацій, лікарі, залучені до реалізації проекту.

Питання застосування на національному рівні тесту нормативно врегульовано, зокрема наказом Міністерства охорони здоров’я України від 25 лютого 2020 року № 530 “Стандарт охорони здоров’я при туберкульозі”.

Нагадуємо, в рамках проекту «Прискорення прогресу у зменшенні тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції шляхом надання універсального доступу до своєчасної та якісної діагностики та лікування туберкульозу, розширення доказово обґрунтованої профілактики, діагностики та лікування ВІЛ-інфекції, створення життєздатних та стабільних систем охорони здоров’я»,  що реалізується за фінансової підтримки Глобального Фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією БО”100% Життя” у 2019 році вперше в Україні розпочала впроваджувати інноваційні LF-LAM тести для діагностики активного туберкульозу у людей, які живуть з ВІЛ.

  • 2534
  • 0
Поділитись