До всіх новин

БО “100% Життя” звернулася в офіс Омбудсмена щодо ситуації в шелтері у Львові

Ситуація із шелтером БО “100 Відсотків Життя м. Львів”, про яку ми вже писали, не вирішується — тож ми були змушені звернутися із офіцийним листом до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Лубінця Д.В.

Вимкнене світло, змінені замки в прихистку для внутрішньо-переміщених людей — саме такими діями власник компанії Ірокс продовжує зупиняти роботу Шелтеру 100% життя, задля того, щоб залишити людей без місця для проживання. Наразі мешканці шелтеру БО “100 Відсотків Життя м. Львів” перебувають в приміщенні без світла, вони не можуть зігрітися, розігріти собі теплу їжу, не можуть скористатися душем, зарядити свої мобільні пристрої, задля того, щоб зв’язатися із рідними.

Нагадуємо,  3 початку повномасштабної війни відкрила прихисток для людей, які приїхали до  Львова, рятуючись від обстрілів та втративши свої домівки. За два роки роботи шелтеру було надано надійний захист та місце для проживання більше ніж 2000 ВПО, для яких він став справжнім порятунком та другим домом для багатьох із них. В шелтері надавалося не просто місце для сну, а триразове харчування, гуманітарна допомога, одяг, засоби гігієни, медична, психологічна та юридична підтримка для кожного мешканця.

Наголошуємо на тому, що цей шелтер є єдиним місцем у Львівській області, котре приймає
ВПО з числа уразливих груп населення, які, на жаль, стигматизуються у інших МКП, зокрема серед них ВІЛ-позитивні особи та їх близьке оточення; ЧСЧ; ЛВІН; секс-працівниці та секс-
працівники; транс*люди; особи, які хворіють на ТБ і вже не є бактеріовиділювачами та їх близьке оточення; учасники програми ЗПТ; представники ЛГБТ-спільноти.

Зараз понад 100 людей з уразливих категорій населення, серед яких мами із маленькими дітьми, пенсіонери, багатодітні родини, люди з інвалідністю,яким немає куди йти, немає де жити,  потерпають від дій власника приміщення, директора ПрАТ «ІРОКС».

Кожен із мешканців шелтеру БО “100 Відсотків Життя м. Львів” вже переживав величезний стрес через обстріли та приїхав до м. Львів, щоб отримати підтримку та знайти спокійне затишне місце для життя, але наразі вони знову відчувають страх, тривогу і не знають, що їх чекає надалі.

З метою реагування на ситуацію, яка склалася в шелтері  БО “100 Відсотків Життя м. Львів” ми зокрема просимо Офіс Омбудсмена про: 

▪  об’єктивно та всебічно перевірити та розглянути викладені в   зверненні факти й обставини, вжити невідкладних заходів реагування щодо припинення порушення прав ВПО, які перебувають у прихистку (шелтері) БО “100 Відсотків Життя м. Львів” з боку МИКИЧАКА ІГОРЯ ПИЛИПОВИЧА, директора ПрАТ «ІРОКС», власника приміщення, де розташований прихисток (шелтер);
▪ забезпечити можливість брати участь у перевірці за фактом розгляду цього звернення та
надавати аргументи особі-виконавцю.

Ми сподіваємося, ситуація вирішиться якомога скоріше! 

  • 209
  • 0
Поділитись