До всіх новин

БО «100% Життя» закликає компанію Янссен розширити доступ до генериків бедаквіліна в регіоні ВЕЦА

БО «100% Життя» спільно з Європейською коаліцією по боротьбі з туберкульозом (ЕКТБ) виступила ініціатором звернення до компанії Янссен із закликом не перешкоджати виходу генеричних версій препарату бедаквілін в країнах Східної Європи і Центральної Азії (СЄЦА). Звернення підтримало 16 організацій з 11 країн регіону — Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Республіки Молдова, Російської Федерації, Таджикистану, Узбекистану та України.

Бедаквілін (торгова марка «Сіртуро») — лікарський засіб, що застосовується для лікування туберкульозу з множинною лікарською стійкістю (МЛС-ТБ). У зв’язку зі своєю ефективністю, а також відносною безпекою для пацієнтів, в 2018 році Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендувала бедаквілін як основний компонент лікування МЛС-ТБ. Як результат,  препарат був зареєстрований і почав закуповуватися в багатьох країнах регіону СЄЦА.

 

«На сьогоднішній день, розширенню лікування мультирезистентного туберкульозу в нашому регіоні перешкоджає відсутність генеричних версій препарату бедаквілін. У зв’язку з тим, що фінансові можливості країн регіону в умовах пандемії COVID-19 серйозно обмежені, доступ до генериків даного лікарського засобу є єдиною можливістю забезпечити пацієнтів, які потребують відповідного лікування» — пояснює Сергій Дмитрієв, директор з політики та адвокації БО «100 % Життя».

 

Пацієнтські організації сподіваються на конструктивний діалог з компанією Янссен в результаті якого вдасться досягти рішення, що відповідатиме інтересам людей, яких торкнулася епідемія туберкульозу. Єдиною альтернативою розширення ліцензії на бедаквілін на країни регіону ВЕЦА може бути використання так званих, гнучких положень Угоди ТРІПС. Слід зазначити, що в ряді країн регіону вже були подані патентні опозиції, спрямовані на скасування або скорочення монополії оригинатора на препарат.

 

Зі зверненням можна ознайомитися за посиланням Open letter BDQ

  • 892
  • 0
Поділитись