До всіх новин

БО “100% ЖИТТЯ” навчає офтальмоскопії

27-28 серпня 2019 року в Тренінговому Центрі БО “100% ЖИТТЯ” відбувся навчальний семінар з теми “Непряма офтальмоскопія. Діагностика та лікування цитомегаловірусного ретиніту та інших ВІЛ-асоційованих ускладнень” (AIDS Eye Workshop).

Доктор медицини, офтальмолог David Heiden, із Сан-Франциско (Seva Foundation, California, USA) та лікар-офтальмолог Олена Гуржій провели інтенсивний курс навчання для лікарів-офтальмологів, загальної практики та сімейної медицини, інфекціоністів та фтизіатрів з різних медичних закладів міста Києва.

Непряма офтальмоскопія – це метод, який використовується понад 50 років для огляду очного дна пацієнта. Методика використання непрямої офтальмоскопії, представлена на семінарі, дозволяє вчасно виявляти специфічні ознаки запального процесу, спричиненого цитомегаловірусом (CMV) серед людей, які живуть з ВІЛ (ЛЖВ).

CMV-інфекція в імунокомпетентних осіб може проявлятися ураженням практично всіх різних органів і систем, а серед ЛЖВ спричиняє підвищення рівня смертності за відсутності антиретровірусного та специфічного протицитомегаловірусного лікування. CMV ретиніт – запальне ураження сітківки ока, яке може призвести до раптової незворотної сліпоти, якщо вчасно не призначити специфічне лікування. Видимі зміни на сітківці ока можна зафіксувати за допомогою непрямої офтальмоскопії ще до моменту появи скарг на порушення зору у пацієнта.

Володіння методом огляду очного дна лікарями загальної практики та сімейної медицини, інфекціоністами є важливою практичною навичкою для швидкої діагностики не лише CMV ретиніту, а й іншої інфекційної (туберкульоз, криптококоз, сифіліс, ВІЛ та ін.) та неінфекційної патології.

Під час семінару на базі тренінгового центру БО “100% ЖИТТЯ” лікарі отримали теоретичні та практичні знання, які в подальшому можуть застосовувати для профілактики розвитку сліпоти внаслідок ЦМВ ретиніту, а також для проведення диференційної діагностики у складних клінічних випадках. Використання методу дозволяє поставити діагноз ще до моменту виникнення клінічних ознак та попередити інвалідизацію пацієнта.

Висловлюємо щиру подяку доктору Девіду Хайдену, благодійній організації Seva Foundation, Олені Гуржій за плідну співпрацю та проведення навчального тренінгу-парктикуму. Сподіваємося на подальше продовження тренінгової діяльності покликаної боротися за кожне життя ЛЖВ з вираженою імуносупресією.

  • 2880
  • 1
Поділитись