Мережа ЛЖВ виступила на підтримку пацієнта у Європейському суді з прав людини
19 лютого Мережа вперше виступила на боці пацієнта в Європейському суді у справі щодо захисту права на доступ до лікування гепатиту С «Пивоварник проти України».
Фахівці Мережі підготували інформацію про діагностику та лікування гепатиту в Україні, зокрема, у місцях несвободи, оскільки Мережа має тривалий досвід у справах, пов’язаних з наданням медичної допомоги ув’язненим та лікуванням гепатиту С.
Мережа ЛЖВ сподівається, що матеріали, підготовлені у справі Пивоварника проти України, будуть корисними для Суду, а рішення поліпшить ситуацію стосовно доступу до лікування гепатиту С в Україні.
Нагадаємо, що Юрій Пивоварник подав до Європейського суду, оскільки замість необхідного при гепатиті С лікування, фахівці пенітенціарних служб призначили йому препарати, що лише знімають симптоми тяжкої хвороби.
Разом з тим, в рамках Державної цільової соціальної програми профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів на період до 2016 року в Україні за державний кошт закуповуються препарати для комплексного лікування гепатиту С. Такі ліки отримують 2000 хворих, у той час як потребують їх аж 44 тисячі українців. У першу чергу їх мали б давати тим, хто не має жодної можливості вилікувати себе й повністю покладається на державу – ув’язненим.
Варто відзначити, що за даними ВООЗ, Україна належить до країн із середньою розповсюдженістю гепатиту С – інфіковано 3% громадян, тобто приблизно 1 170 000 осіб. Однак, у групах ризику, однією з яких є ув’язнені, рівень інфікування значно перевищує середньостатистичний і сягає 40-60%.