До всіх новин

Мартін Шкрелі звільнений з поста виконавчого директора KaloBios Pharmaceuticals

 

Мартін Шкрелі звільнений з поста виконавчого директора KaloBios Pharmaceuticals

За інформацією BBC в понеділок Мартін Шкрелі (Martin Shkreli) був звільнений з поста виконавчого директора фармацевтичної компанії KaloBios Pharmaceuticals. Це відбулось вже через кілька днів після його арешту ФБР за звинуваченням у шахрайстві з цінними паперами. Пан Шкрелі, який став публічно відомим після того, як його компанія підняла ціну життєво важливого препарату для лікування ВІЛ на 5000%, не визнав себе винним за звинуваченнями в шахрайстві.

Він вже подав у відставку з посади керівника компанії, яка виробляє цей препарат – Тьюринг Фармасьютікалс. ФБР звинуватило Шкрелі у використанні активів від своєї колишньої компанії, Retrophin, з метою незаконного погашення боргів, хедж-фонду, який він очолював раніше. Він був випущений під заставу в 5 млн. доларів США. Пан Шкрелі заявив, що його арешт був зумовлений його рішенням про підвищення ціни на «Дарапрім» (піриметамін) – препарат, який використовується для лікування опортуністичної інфекції зумовленої ВІЛ. У вересні, Тьюринг збільшив ціну таблетки Дарапріму з 13,50 до 750 доларів США.

Піриметамін (торгова назва «Дарапрім») був винайдений Нобелівським лауреатом, американською вченою Гертрудою Еліон для боротьби з малярією та був доступний на ринку з 1953 року і не підлягає патентному захисту. Тим не менш, у Сполучених Штатах, ринок цього продукту є досить малим, тому немає генеричних виробників цього препарату. У 2010 році GlaxoSmithKline продав права на маркетинг на Дараприм до CorePharma. У серпні 2015 року, права на Дараприм були куплені Тьюринг Фармасьютікалс, яка стала згодом відома горезвісним підвищенням ціни на Дарапрім.

Тенденція до збільшення цін на лікарські засоби фармацевтичним компаніями в США з метою максимізації прибутків також спостерігалась і за проти туберкульозним препаратом. Так, права на препарат циклосерин були придбані в серпні 2015 минулого місяця компанією Роделіс Терапьютікс, які швидко підняли ціну до 10 800 за 30 капсул, з 500 доларів США. Однак, після реакції представників громадянського суспільства компанія погодилася повернути препарат його колишньому власнику, неприбуткової організації, пов’язаній з Purdue University, згідно заяви організації від 21 вересня 2015. Ця неприбуткова організація в даний час стягує $ 1,050 за 30 капсул, вдвічі більше, ніж вона отримувала до того, але набагато менше, ніж хотіла компанія Роделіс Терапьютікс.

 

  • 1743
  • 0
Поділитись