До всіх новин

В Україні розпочинається третє національне дослідження «Індекс стигми ЛЖВ»

 

В Україні розпочинається третє національне дослідження «Індекс стигми ЛЖВ»

1 березня, у День протидії дискримінації, Мережа ЛЖВ розпочала дослідження «Показник рівня стигми ЛЖВ – Індекс Стигми», яке проводитиметься в Україні втретє.

Сьогодні увесь світ відзначає День протидії дискримінації – Zero Discrimination Day. Саме в цей день Мережа розпочала підготовку інтерв’юерів для проведення третьої хвилі дослідження «Індекс стигми ЛЖВ».

 «Ми віримо в те, що стигма та дискримінація стосовно ВІЛ-позитивних людей та представників груп ризику, можуть бути подоланими. Саме так ми зможемо досягти нашої мети – 100% лікування для тих, хто його потребує, а значить, – 100% життя», – говорить керівник відділу інноваційних програм Мережі ЛЖВ Оксана Брижовата.

На жаль, ВІЛ-позитивні люди часто зазнають упередженого ставлення. Багато із ЛЖВ не знають, у чому саме полягають їхні права та як їх захистити. Мережа ЛЖВ разом з партнерами активно працює у напрямку відстоювання прав ЛЖВ та протидії стигмі.

У 2005 році кілька авторитетних міжнародних організацій – Глобальна мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, Міжнародне співтовариство жінок, які живуть з ВІЛ/СНІД, Міжнародна федерація планування сім’ї, Об’єднана програма ООН з ВІЛ/СНІД – ініціювали проведення інтернаціонального дослідження, яке має назву «Індекс стигми людей, які живуть з ВІЛ». До нього долучилися понад 50 країн світу, у тому числі Україна, яку представляла Мережа ЛЖВ.

У 2010 та 2013 роках Мережа ініціювала проведення дослідження «Показник рівня стигми ЛЖВ – Індекс Стигми» безпосередньо на території України.

Унікальність цього дослідження в тому, що воно проводиться для людей, які живуть з ВІЛ, за єдиною методикою. Завдяки цьому дані, отримані в одній країні, можуть порівнюватися з даними країн, які розташовані на різних континентах і мають свої культурні та етнічні традиції.

Крім цього, методикою дослідження  передбачено можливість консультування та психологічної підтримки людей, які брали участь в опитуванні, а у разі необхідності – їх переадресування до правозахисників, лікарів або соціальних працівників, які можуть надати кваліфіковану допомогу.

Нагадаємо, що відповідно до останнього дослідження, загальний рівень стигматизації та дискримінації ЛЖВ через ВІЛ-статус з боку соціального оточення знизився на 12%, показник стигми ЛЖВ у сфері медицини – 11%, показник розголошення про ВІЛ-статус – на 13%.

Третю хвилю дослідження планується провести у 2016 році у 12 регіонах України. Його реалізація дозволить створити на національному рівні масив достовірних даних, а також розробити рекомендації щодо подальших кроків з подолання стигми і дискримінації, провести аналіз динаміки в порівнянні з аналогічними дослідженнями, проведеними в 2010 та 2013 роках.

Детальніше про попередні дослідження індексу стигми в Україні можна переглянути за посиланням – http://network.org.ua/projects/current_projects/proekt-respect-zmenshennya-stygmy-ta-dyskryminatsiyi-pov-yazanoyi-z-vil-shchodo-predstavnykiv-grup-n/

  • 1960
  • 0
Поділитись